Jakie kamienie w obrączce ślubnej będą lepsze – brylanty czy cyrkonie?

Jakie kamienie w obrączce ślubnej będą lepsze –
brylanty czy cyrkonie?

Diament to jeden z najtwardszych, naturalnych materiałów występujących na ziemi. To z niego poprzez odpowiedni szlif powstają brylanty. Będą one zdecydowanie lepszym wyborem do obrączki z kamieniami. Są niezwykle trwałe, nie ulegają zarysowaniu (chyba że innym diamentem) i zachowują swój blask. Ponadto obrączki ślubne z brylantami można wielokrotnie polerować lub nanosić na nie warstwę matową.

Cyrkonie są kamieniami mniej trwałymi. Podczas użytkowania tracą swój blask i matowieją. Jubiler nie ma również możliwości odświeżenia obrączek ślubnych z cyrkoniami, ponieważ podczas tego zabiegu cyrkonie kruszą się i stają matowe. W miejsce cyrkonii nie da się oprawić brylantu. Koszt wymiany zniszczonych cyrkonii na nowy kamień syntetyczny jest najczęściej wyższy od tego, który przyjdzie nam ponieść oprawiając brylant.

Obrączka ślubna to inwestycja na lata. Aby pozostała pięknym symbolem miłości przez długi czas, warto wybrać brylanty. Wspaniałą pamiątką jest oprawa dodatkowych brylantów w obrączce ślubnej z okazji kolejnych rocznic.

Zamów bezpłatny katalog obrączek ślubnych

ZAMÓW

Kup przez internet

ZOBACZ WIĘCEJ