PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY jak dobrać odpowiedni rozmiar?

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 10
pierścionek zaręczynowy tabela rozmiarów

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to kwestia niebywale trudna. W grę wchodzi nie tylko cena pierścionka, czy też sam materiał z jakiego jest wykonany. Odpowiednio dobrany rozmiar pierścionka zaręczynowego to jeden z najważniejszych czynników, na który składają się udane zaręczyny.

Jak dopasować pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy, chociaż tak wiele sobą reprezentuje, nadal pozostaje biżuterią, która mimo wszystko powinna być dopasowana do osoby, która ją nosi zarówno pod względem rozmiaru jak i jej indywidualnego stylu. W momencie kiedy kobieta przyjmuje oświadczyny, mężczyzna nakłada jej pierścionek na palec serdeczny. To pierwszy kontakt kobiety z pierścionkiem dlatego tak ważne jest aby był jak najbardziej dopasowany. Wybierając pierścionek zaręczynowy dla swojej partnerki, mężczyzna powinien wziąć także pod uwagę jej preferencje biżuteryjne, styl w jakim kobieta czuje się najlepiej a także typ urody. Pamiętajmy jednak, że rozmiar pierścionka to cecha przykuwająca uwagę jako pierwsza.

Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?

Zaręczyny bardzo często są formą niespodzianki, dlatego oczywistym jest, że i pierścionek zaręczynowy dobrze jest nabyć bez uprzedniej wiedzy partnerki. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie rozmiaru palca kobiety jest skorzystanie z już posiadanego przez nią pierścionka. Przyjrzyjmy się tylko czy pierścionek ten jest noszony na palcu serdecznym aby mieć pewność co do ewentualnego rozmiaru. Taki pierścionek mężczyzna może zanieść do salonu jubilerskiego, który dokona jego profesjonalnego pomiaru. W naszych salonach SIXSILVER również oferujemy dokonania pomiaru pierścionków.

METODY SAMODZIELNEGO POMIARU PIERŚCIONKÓW

Jak dopasować pierścionek zaręczynowy za pomocą trzpienia?

Trzpień do pomiaru pierścionków jest z bardzo prostym w obsłudze narzędziem, używanym przez jubilerów ale jest także dostępny do samodzielnego nabycia. Trzpień pozwoli dokonać profesjonalnego pomiaru już posiadanych pierścionków. Uzyskany tym sposobem rozmiar będzie najdokładniejszym jaki możemy uzyskać bez interwencji jubilera. Podane wartości na trzpieniu odpowiadają kolejno obwodowi pierścionka od wewnątrz mierzonego w milimetrach a także ich rozmiarom w mierze jubilerskiej.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 9 wpis
sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 12

Jak dobrać pierścionek zaręczynowy za pomocą suwmiarki?

Suwmiarka to kolejny przedmiot, którym dokładnie zmierzymy średnicę pierścionka. Urządzenie mierzy z dokładnością nawet do 1/10 milimetra, co pozwoli na otrzymanie bardzo precyzyjnego pomiaru. Suwmiarka jest częstym wyposażeniem skrzynki z narzędziami jaką posiadamy w domu dlatego też istnieje szansa, że nie będziemy zmuszeni dokonywać zakupu dedykowanego sprzętu do jednorazowego pomiaru pierścionka.

Aby zmierzyć pierścionek nałóż go na szczękę do pomiarów wewnętrznych a następnie maksymalnie rozsuń suwmiarkę. Wynik odczytaj z dwóch podziałek nachodzących na siebie. Podziałka milimetryczna określi dokładną wartość średnicy pierścionka, która po rozsunięciu suwmiarki będzie zawarta między jej zerem a zerem mniejszej nachodzącej na nią podziałki. Otrzymany wynik porównaj z tabelą rozmiarów, która poda Ci wartość rozmiaru w uniwersalnej mierze jubilerskiej.

Warto także dokonać dwóch pomiarów krzyżowych, obracając pierścionek o 90 stopni. Otrzymane wyniki wystarczy zsumować a następnie podzielić przez 2. Powtórzenie pomiaru pozwoli nam uniknąć ewentualnych przekłamań rozmiaru wynikających z ewentualnych nierówności pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar za pomocą obręczy?

W przypadku kiedy nie planujesz niespodzianki a Twoja partnerka wyrazi zgodę na pomiar palca serdecznego masz do wyboru kilka metod. Jedną z najlepszych domowych metod rozszyfrowania rozmiaru palca jest skorzystanie z obręczy do mierzenia palców. Zestaw różnego wymiaru okręgów często dostępny jest w zestawie z trzpieniem do pomiaru obrączek. Obręcze stanowią świetną imitację pierścionków samych w sobie dlatego też przymierzając kolejno różne obręcze łatwo jesteśmy stwierdzić, który rozmiar będzie dla nas odpowiedni. Wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego są odpowiednio trwałe aby podczas mierzenia podać nam nie przekłamany rozmiar.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 11 1
pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar za pomocą multisizera?

Kolejną metodą pomiaru jest skorzystanie z paska multisizer. Pasek wykonany z elastycznego plastiku z wytłoczoną rozmiarówką służy do owinięcia palca w kluczowym miejscu. Końcówkę paska należy przełożyć przez znajdujące się na drugim końcu oczko wyposażone w szkło powiększające. W momencie, w którym kobieta stwierdzi, że obwód zgadza się z jej palcem, oczko wskaże odpowiedni rozmiar pierścionka. Metoda ta jest całkiem skuteczna chociaż trzeba zaznaczyć, że nie najlepsza. Pasek nie ma możliwości blokady ustawionego obwodu przez co chcąc wypróbować nakładanie i ściąganie ewentualnego pierścionka, pasek może się poluzować przekłamując rozmiar.

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar domowym sposobem?

Mawia się, że potrzeba matką wynalazków, tak też powstało wiele metod mierzenia palców domowymi sposobami, które nie wymagają nakładu finansowego. Są to np. sprawdzenie obwodu palca za pomocą tasiemki lub papierowego paska. Po owinięciu palca w najszerszym miejscu przycinamy tasiemkę i mierzymy jej szerokość. Metoda ta nie jest jednak profesjonalna i nietrudno o błędne wyniki.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 10

TABELA ROZMIARÓW PIERŚCIONKÓW

Poniższa tabela rozmiarów przedstawia rozmiary pierścionków podane w mierze jubilerskiej od 5 do 33. Każdy rozmiar odpowiada danej średnicy, która jest większa o 0,33 cm od poprzedniej. Każdy rozmiar odpowiada milimetrowej średnicy oraz obwodowi danego pierścionka. Miara jubilerska jest wartością obowiązującą we wszystkich salonach jubilerskich oraz sklepach internetowych sprzedających biżuterię.

sixsilver jubiler uproszczona tabela rozmiarow

*Aby móc określić rozmiar pierścionka według miary jubilerskiej bez użycia tabeli rozmiarów pierścionków należy od obwodu pierścionka podanego w milimetrach odjąć liczbę 40. Przykładowo po zmierzeniu obwodu palca lub pierścionka nitką otrzymamy wartość 54 mm. Odejmując od tej wartości wspomnianą liczbę 40, uzyskamy rozmiar jubilerski 14.

Jak powinien leżeć pierścionek zaręczynowy?

Podchodząc do sprawy czysto technicznie, przyjrzyjmy się budowie ludzkich palców. Docelowe miejsce, w którym umieszczony zostaje pierścionek jest nieco węższe niż poprzedzająca je kostka. Mierząc palec sugerujmy się więc obwodem samej kostki. Pierścionek przez nią przechodzący powinien stawiać lekki opór aby podczas użytkowania nie zsunął się z palca. Opór nie powinien być jednak zbyt duży ponieważ nawet jeżeli uda się założyć pierścionek, niełatwym może okazać się jego zdjęcie. Warto również dokonać pomiaru palca kilka razy w ciągu doby. Palce reagują na temperaturę powietrza przez co rankiem mogą mieć inny obwód niż np. po południu. Wpływ na rozmiar palców ma także ciśnienie. Obwód palców będzie różnił się też w zależności od pory roku – zauważmy, że latem dłonie często bywają opuchnięte. Warto pamiętać także o tym, że palce w obydwu dłoniach zazwyczaj mają inny rozmiar. Mierząc więc palec pod pierścionek zaręczynowy upewnijmy się, że mierzymy palec serdeczny prawej ręki.

Dobieranie rozmiaru pierścionków w SIXSILVER

Jako doświadczony jubiler mamy dużą świadomość tego jak trudno naszym klientom jest dobrać właściwy rozmiar pierścionka zaręczynowego, szczególnie jeżeli zaręczyny mają być niespodziewane. Rozmiarów pierścionków jest bardzo duża ilość jednak występują wśród nich te najczęściej wybierane. Są to rozmiary 14 i 16. Jeżeli macie problem z decyzją lub wynik Waszych obliczeń jest nie jasny, postawcie na jeden ze wspomnianych dwóch. Nie możemy zagwarantować stu procentowej trafności jednak istnieje duża szansa, że rozmiar będzie pasował lub będzie tylko delikatnie za duży lub za mały.

Jeżeli okaże się podczas zaręczyn, że rozmiar pierścionka nie pasuje na narzeczoną, bez problemu dokonamy jego korekty. Usługa ta jest całkowicie darmowa, poniesiecie jedynie koszty transportu pierścionka do naszej pracowni wykonującej korektę.

Jak dopasować pierścionek zaręczynowy do stylu kobiety?

Panowie powinni pamiętać, że złota biżuteria najlepiej komponuje się z ciemnymi ubraniami. Jeżeli Wasza kobieta preferuje stonowany i elegancki styl w ciemnych barwach, wybierzcie właśnie złoty pierścionek zaręczynowy. Białe złoto natomiast ładnie komponuje się z chłodnymi kolorami, takimi jak błękit, lawenda, granat czy wszelkiego typu szarościami. Jeśli Wasza kobieta preferuje styl właśnie w takich barwach, białe złoto lub srebro będzie idealnym kruszcem na pierścionek zaręczynowy.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 9
sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 9

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać kolor złota do typu urody?

Typ urody ma ogromne znaczenie przy wyborze biżuterii. Biżuteria tak jak ubrania, może podkreślić kobiecy wdzięk, nadać blasku, ale może tak samo przytłoczyć. Dlatego należy pamiętać o dwóch głównych typach urody: ciepłym i zimnym. Ciepły typ urody reprezentują kobiety o jasnych włosach i zielonych lub jasnobrązowych oczach. Dla nich najlepszym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy z żółtego lub różowego złota. Zimny typ urody to z kolei kobiety o jasnej cerze, ciemnych włosach i jasno niebieskich lub ciemnobrązowych oczach. Do tego typu najbardziej będzie pasował pierścionek zaręczynowy z białego złota.

Sprawdź nasze bestsellery wśród pierścionków zaręczynowych

Zobacz więcej

Pierścionki zaręczynowe w SIXSILVER

Jeżeli mimo podjętych przez Was prób dobrania odpowiedniego rozmiaru okaże się, że nie był on trafiony, zapraszamy do salonów SIXSILVER w Gliwicach i Bytomiu, gdzie z łatwością dokonamy korekty rozmiaru. Jeżeli jednak chcielibyście najpierw prawidłowo i profesjonalnie zmierzyć pierścionek aby nie musieć wprowadzać korekt, nasi doradcy w salonach służą pomocą.

Udostępnij na: