Pierścionek zaręczynowy jak dobrać odpowiedni rozmiar?

pierścionek zaręczynowy tabela rozmiarów
pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 3
Pierścionek zaręczynowy jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Jak dobrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to kwestia niebywale trudna. W grę wchodzi nie tylko cena pierścionka, czy też sam materiał z jakiego jest wykonany. Pierścionki zaręczynowe są powszechnie uważane za symbol miłości i zaangażowania. To także obietnica dalszego dzielenia wspólnych radości i smutków. Wśród wszystkich typów biżuterii wręczanych na różne okazje, pierścionek zaręczynowy, zaraz obok obrączek ślubnych, jest najważniejszym, nic dziwnego więc, że nad jego wyborem trzeba się poważnie zastanowić.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 1

Jak dopasować pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy, chociaż tak wiele sobą reprezentuje, nadal pozostaje biżuterią, która mimo wszystko powinna pasować do osoby, która ją nosi i reprezentować jej indywidualny styl. Wybierając pierścionek zaręczynowy dla swojej partnerki, mężczyzna powinien wziąć pod uwagę jej preferencje biżuteryjne, styl w jakim kobieta czuje się najlepiej a także typ urody. Ważnym czynnikiem jest także czy kobieta podąża za obecnymi trendami czy też woli nietuzinkową biżuterię, być może nawet spersonalizowaną. Aby móc odpowiednio dobrać pierścionek zaręczynowy mężczyzna powinien przede wszystkim obserwować i zwracać uwagę na szczegóły.

Jak dopasować pierścionek zaręczynowy do stylu kobiety?

Panowie powinni pamiętać, że złota biżuteria najlepiej komponuje się z ciemnymi ubraniami. Jeżeli Wasza kobieta preferuje stonowany i elegancki styl w ciemnych barwach, wybierzcie właśnie złoty pierścionek zaręczynowy. Białe złoto natomiast ładnie komponuje się z chłodnymi kolorami, takimi jak błękit, lawenda, granat czy wszelkiego typu szarościami. Jeśli Wasza kobieta preferuje styl właśnie w takich barwach, białe złoto lub srebro będzie idealnym kruszcem na pierścionek zaręczynowy.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 2

Sprawdź nasze bestsellery wśród pierścionków zaręczynowych

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać kolor złota do typu urody?

Typ urody ma ogromne znaczenie przy wyborze biżuterii. Biżuteria tak jak ubrania, może podkreślić kobiecy wdzięk, nadać blasku, ale może tak samo przytłoczyć. Dlatego należy pamiętać o dwóch głównych typach urody: ciepłym i zimnym. Ciepły typ urody reprezentują kobiety o jasnych włosach i zielonych lub jasnobrązowych oczach. Dla nich najlepszym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy z żółtego lub różowego złota. Zimny typ urody to z kolei kobiety o jasnej cerze, ciemnych włosach i jasno niebieskich lub ciemnobrązowych oczach. Do tego typu najbardziej będzie pasował pierścionek zaręczynowy z białego złota.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 6

Odkryj przepiękne pierścionki zaręczynowe

Zobacz więcej

Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?

Zaręczyny bardzo często są formą niespodzianki, dlatego oczywistym jest, że i pierścionek zaręczynowy dobrze jest nabyć bez uprzedniej wiedzy partnerki. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie rozmiaru palca kobiety jest skorzystanie z już posiadanego przez partnerkę pierścionka. Przyjrzyjmy się tylko czy pierścionek ten jest noszony na palcu serdecznym aby mieć pewność co do ewentualnego rozmiaru. Taki pierścionek mężczyzna może zanieść do salonu jubilerskiego, który dokona jego profesjonalnego pomiaru. W naszych salonach SIXSILVER również oferujemy dokonania pomiaru pierścionków.

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar za pomocą obręczy?

W przypadku kiedy partnerka wyrazi zgodę na pomiar palca serdecznego mamy do wyboru kilka metod. Jedną z najlepszych domowych metod rozszyfrowania rozmiaru palca jest skorzystanie z obręczy do mierzenia palców. Zestaw różnego wymiaru okręgów często dostępny jest w zestawie z trzpieniem do pomiaru obrączek. Obręcze stanowią świetną imitację pierścionków samych w sobie dlatego też przymierzając kolejno różne obręcze łatwo jesteśmy stwierdzić, który rozmiar będzie dla nas odpowiedni. Wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego są odpowiednio trwałe aby podczas mierzenia podać nam nie przekłamany rozmiar.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 8 2
Obręcze do mierzenia palców

Jak dopasować pierścionek zaręczynowy za pomocą trzpienia?

Trzpień do pomiaru pierścionków jest z kolei bardzo prostym w obsłudze narzędziem, używanym przez jubilerów ale jest także dostępny do samodzielnego nabycia. Trzpień pozwoli dokonać profesjonalnego pomiaru już posiadanych pierścionków. Uzyskany tym sposobem rozmiar będzie najdokładniejszym jaki możemy uzyskać bez interwencji jubilera.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 9 1
Trzpień do mierzenia pierścionków

Jak powinien leżeć pierścionek zaręczynowy?

Podchodząc do sprawy czysto technicznie, przyjrzyjmy się budowie ludzkich palców. Docelowe miejsce, w którym umieszczony zostaje pierścionek jest nieco węższe niż poprzedzająca je kostka. Sugerujmy się więc obwodem samej kostki. Pierścionek przez nią przechodzący powinien stawiać lekki opór aby podczas użytkowania nie zsunął się z palca. Opór nie powinien być jednak zbyt duży ponieważ nawet jeżeli uda się założyć pierścionek, niełatwym może okazać się jego zdjęcie. Warto również dokonać pomiaru palca kilka razy w ciągu doby. Palce reagują na temperaturę powietrza przez co rankiem mogą mieć inny obwód niż np. po południu. Wpływ na rozmiar palców ma także ciśnienie. Obwód palców będzie różnił się też w zależności od pory roku – zauważmy, że latem dłonie często bywają opuchnięte.

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar za pomocą multisizera?

Kolejną metodą pomiaru jest skorzystanie z paska multisizer. Pasek wykonany z elastycznego plastiku z wytłoczonymi rozmiarami służy do owinięcia palca w kluczowym miejscu. Końcówkę paska należy przełożyć przez znajdujące się na drugim końcu oczko wyposażone w szkło powiększające. W momencie, w którym stwierdzimy, że obwód zgadza się z naszym palcem, oczko wskaże nam odpowiedni rozmiar pierścionka. Metoda ta jest całkiem skuteczna chociaż trzeba zaznaczyć, że nie najlepsza. Pasek nie ma możliwości blokady ustawionego obwodu przez co chcąc wypróbować nakładanie i ściąganie ewentualnego pierścionka, pasek może się poluzować przekłamując rozmiar.Kolejną metodą pomiaru jest skorzystanie z paska multisizer. Pasek wykonany z elastycznego plastiku z wytłoczonymi rozmiarami służy do owinięcia palca w kluczowym miejscu. Końcówkę paska należy przełożyć przez znajdujące się na drugim końcu oczko wyposażone w szkło powiększające. W momencie, w którym stwierdzimy, że obwód zgadza się z naszym palcem, oczko wskaże nam odpowiedni rozmiar pierścionka. Metoda ta jest całkiem skuteczna chociaż trzeba zaznaczyć, że nie najlepsza. Pasek nie ma możliwości blokady ustawionego obwodu przez co chcąc wypróbować nakładanie i ściąganie ewentualnego pierścionka, pasek może się poluzować przekłamując rozmiar.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 7

Pierścionek zaręczynowy tabela rozmiarów

Po prawidłowym zmierzeniu palca otrzymamy obwód podany w milimetrach. Aby określić rozmiar według jubilerskich standardów musimy od uzyskanej liczby odjąć liczę 40. Tak więc uzyskując obwód palca przykładowo 54 mm i odejmując wspomnianą liczę 40, uzyskamy rozmiar 14.

sixsilver jubiler tabela rozmiarow
sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy jak dobrac odpowiedni rozmiar 3 1

Pierścionek zaręczynowy jak dobrać rozmiar domowym sposobem?

Mawia się, że potrzeba matką wynalazków, tak też powstało wiele metod mierzenia palców domowymi sposobami, które nie wymagają nakładu finansowego. Są to np. sprawdzenie obwodu palca za pomocą tasiemki lub papierowego paska. Po owinięciu palca w najszerszym miejscu przycinamy tasiemkę i mierzymy ją. Wynik zamieniamy na milimetry i dzielimy przez 3,14 teoretycznie otrzymując obwód naszego palca. Metoda ta nie jest jednak profesjonalna i nietrudno o błędne wyniki.

Dobieranie rozmiaru pierścionków w SIXSILVER

Jeżeli mimo podjętych przez Was prób dobrania odpowiedniego rozmiaru okaże się, że nie był on trafiony, zapraszamy do salonów SIXSILVER w Gliwicach i Bytomiu, gdzie z łatwością dokonamy korekty rozmiaru. Jeżeli jednak chcielibyście najpierw prawidłowo i profesjonalnie zmierzyć pierścionek aby nie musieć wprowadzać korekt, nasi doradcy w salonach służą pomocą 🙂