Filtry

Rodzaj produktu

Kategorie produktów

Rodzaj kamienia

Kruszec

Materiał

Próba złota

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Dane dodatkowe

Kamienie boczne

Masa kamieni głównych

Masa kamieni bocznych

Masa kamienia głównego

Masa kamienia bocznego

Rodzaj zapięcia

Rozmiar

Surowiec

Motyw

Okazja

Najczęściej zadawane pytania

Cena pierścionka zaręczynowego z ametystem będzie zależeć od wielkości i czystości kamienia. Zależy to również od jakości metalu, a także od wszelkich dodatkowych funkcji. Pierścionki zaręczynowe z ametystem wysokiej jakości wykonane są z odpowiednio wysokiej próby złota. Najlepszym jest złoto próby 585, które łączy w sobie wytrzymałość i szlachetność kruszcu. Pierścionki zaręczynowe z ametystem w SIXSILVER znajdziecie w cenach już od 1435 PLN.

Ametyst to fioletowa odmiana kwarcu. Występuje w wielu różnych kolorach, ale najczęściej jest to kolor lawendowy. Pięknie prezentuje się na tle zarówno żółtego jak i białego złota. Diamenty to jeden z najpopularniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Są też jedną z najtwardszych substancji na ziemi. Występują w różnych kolorach od białego do żółtego, niebieskiego, a nawet różowego lub czerwonego. Pierścionek zaręczynowy z ametystem jest alternatywą dla osób, które mają ograniczony budżet jednak zależy im na zakupie efektownego pierścionka zaręczynowego. Mimo swoich zalet ametyst jednak jednak kamieniem o mniejszej twardości i tym samym mniejszej wytrzymałości niż diament.

To pytanie, które wiele osób zadaje sobie przed zakupem pierścionka zaręczynowego. Aby znaleźć idealny pierścionek z ametystem, ważne jest, aby znać rozmiar partnerki. Najlepszym sposobem na zmierzenie rozmiaru palca jest użycie kawałka sznurka i linijki. Owiń sznurek wokół palca, a następnie zmierz długość sznurka linijką. Istnieją również inne sposoby mierzenia rozmiaru palca, takie jak przy użyciu miarki do pierścionków ze sklepów jubilerskich. Ten sposób wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu jednak otrzymany pomiar będzie najbardziej właściwy.

Ametyst to forma kwarcu. Ma twardość 7 w skali Mohsa i kolor fioletowy, który zdobi niejeden pierścionek zaręczynowy Ametyst jest formą kwarcu, co oznacza, że ma taki sam skład chemiczny jak inne odmiany kwarcu, takie jak kwarc różowy i kwarc dymny. Kolor ametystu może wahać się od bladego liliowego do głębokiego fioletu, ale jego najczęstszym odcieniem jest głęboki fiolet. Uważa się, że ametyst ma właściwości lecznicze.

Ametyst to piękny i mistyczny kamień, który symbolizuje miłość i pokój. To doskonały wybór na pierścionek zaręczynowy, zwłaszcza jeśli przyszła panna młoda szuka czegoś wyjątkowego i innego. W SIXSILVER znajdziecie pierścionek zaręczynowy z ametystem oraz innymi kamieniami szlachetnymi. Pierścionki możecie zamówić na stronie internetowej sklepu lub w salonie stacjonarnym w Gliwicach lub Bytomiu.

Pierścionki zaręczynowe z ametystem
Pierścionki zaręczynowe z ametystem

Ametyst pierścionek zaręczynowy zdobi od lat i nadaje mu niezwykłego blasku. Jest natomiast kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze złota na pierścionek zaręczynowy z ametystem. Kolor złota jest niezwykle ważny. Białe i żółte złoto to popularne kolory dla pierścionków zaręczynowych. W przypadku kamienia jakim jest ametyst na tle białego złota będzie się wyróżniał natomiast żółte złoto w ciepłych tonach idealnie podkreśli jego głębię.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego z ametystem jest bardzo ważnym czynnikiem. Zawsze należy wybierać rozmiar, który idealnie pasuje do palca ukochanej osoby. Istnieje wiele różnych rodzajów pierścionków zaręczynowych z ametystem, a ich rozmiar będzie się różnić w zależności od rodzaju. Dobrze jest zmierzyć palec z użyciem profesjonalnych narzędzi takich jak obręcze do pomiaru palców. Można także zmierzyć posiadany już przez wybrankę pierścionek posługując się trzpieniem do pomiaru pierścionków. Korzystając z profesjonalnych narzędzi mamy pewność, że pomiar będzie właściwy.

Ponieważ pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości i zaangażowania, ważne jest, aby wybrać pierścionek z wysokiej jakości kruszcu, który przetrwa lata. Próba złota 585 jest najbardziej właściwa. Złoto, z którego wykonuje się biżuteria jest mieszanką metali z dodatkiem odpowiedniej ilości czystego złota. Zbyt duża ilość czystego złota powoduje, że biżuteria jest podatna na uszkodzenia, jednak zbyt mała jego ilość sprawia, że biżuteria nie posiada już tak szlachetnych cech. Najlepszym więc rozwiązaniem jest próba 585, która łączy w sobie wytrzymałość na uszkodzenia a także optymalnie wysoka zawartość czystego złota nadaje szlachetności biżuterii.