Filtry

Rodzaj produktu

Kategorie produktów

Rodzaj kamienia

Kruszec

Materiał

Próba złota

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Dane dodatkowe

Kamienie boczne

Masa kamieni głównych

Masa kamieni bocznych

Masa kamienia głównego

Masa kamienia bocznego

Rodzaj zapięcia

Rozmiar

Surowiec

Motyw

Okazja

Najczęściej zadawane pytania

Pierścionki zaręczynowe z rubinem
Pierścionki zaręczynowe z rubinem

Pierścionki zaręczynowe z rubinem są tradycyjnie wręczane przez mężczyzn swoim żonom jako wyraz miłości i zaangażowania. Kamień rubinowy symbolizuje miłość, moc i ochronę, a także płodność. Rubin to jeden z najcenniejszych kamieni na świecie. Jest to czerwona odmiana korundu, a jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „ruber”, co oznacza czerwony.

Pierścionek zaręczynowy to najważniejsza część zaręczyn. Rubin jest natomiast kamieniem, który dzięki swej czerwonej barwie symbolizuje gorącą miłość do drugiej osoby. Gdzie więc kupić pierścionek zaręczynowy z rubinem? SIXSILVER oferuje szeroką gamę pierścionków zaręczynowych na każdy gust i każdą kieszeń, w tym z rubinami. Pierścionek zaręczynowy z rubinem kupisz w salonie stacjonarnym w Gliwicach lub Bytomiu a także w sklepie online.

Kupując pierścionek zaręczynowy, ważne jest, aby wiedzieć, z jakiego metalu jest wykonany. Najpopularniejszymi metalami na pierścionki zaręczynowe jest zdecydowanie złoto, dzięki temu, że jest trwałe i nie matowieje tak łatwo. Złoty pierścionek zaręczynowy z rubinem będzie idealnym wyborem jeżeli zależy Ci na odpowiedniej jakości kruszcu i niepowtarzalnym kamieniu o przepięknej barwie. Złoto próby 585 to najpopularniejszy wybór ze względu na swoją wytrzymałość oraz na wysoką szlachetność kruszcu. Czerwony rubin pięknie komponuje się z żółtym złotem jak i białym. Żółte złoto odpowiada ciepłym tonom czerwieni kamienia przez co pierścionek wygląda zjawiskowo przy ciemniejszej lub cieplejszej karnacji właścicielki. Białe złoto wzmaga kontrast pomiędzy szyną a kamieniem dzięki czemu rubin pięknie prezentuje się na neutralnej szynie.

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego wybór odpowiedniego kamienia jest kwestią niebywale ważną. Pierścionek zaręczynowy z diamentem jest niezwykle popularnym wyborem wśród wielu osób. Diament symbolizuje czystość zamiarów a jego barwa przywodzi na myśl biel sukni ślubnej panny młodej. Pierścionek z rubinem na zaręczyny również jest dobrym wyborem. Rubin jest symbolizuje miłość a jego barwa kojarzy się z czerwienią serca.

Pierścionki zaręczynowe z rubinem to oryginalny wybór na zaręczyny. Rubin jest rodzajem kamienia szlachetnego, a jego czerwony kolor sprawia, że te pierścionki są tak wyjątkowe. Cena tego rodzaju pierścionków zaręczynowych w SIXSILVER może wynosić od 1700 PLN do 7000 PLN w zależności od rozmiaru i jakości.

Wybór pierścionka zaręczynowego z rubinem nie jest tak prosty, jak się wydaje. Przy wyborze jednego z nich należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest kolor rubinu. Najbardziej popularne są czerwone rubiny i bywają też najdroższe. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę aby pierścionek zaręczynowy z rubinem nie zawiódł przyszłej Panny Młodej, jest próba złota, z której wykonana będzie szyna pierścionka. Najbardziej odpowiednim jest złoto próby 585, które jest wysokiej jakości i zawiera wysoki odsetek czystego złota.

Rozmiar rubinu powinien być proporcjonalny do wielkości pierścionka. Mały rubin będzie wyglądał atrakcyjnie w mniejszej oprawie, natomiast w większym pierścionku zniknie w jego formie. Jeżeli rubin jest głównym kamieniem w pierścionku zaręczynowym, powinien być większy od kamieni mu towarzyszących jednak z zachowaniem zasad proporcji. Zbyt duży kamień sprawi, że pierścionek będzie sprawiał wrażenie przerysowanego. Rubin pierścionek zaręczynowy wznosi na zupełnie inny poziom, dlatego warto zadbać o jego dobre wyeksponowanie.

Odpowiedni kontrast między kolorem złota i kamieniem tworzy idealny pierścionek zaręczynowy Rubin ze swoją głęboką czerwoną barwą potrzebuje odpowiedniej oprawy. Najpopularniejszym kolorem złota jest żółty. Nie jest dobrym pomysłem wybieranie zbyt ciemnego złota, ponieważ sprawi, że rubin będzie wyglądał zbyt blado. Najlepszą opcją jest wybranie jaśniejszego odcienia złota, ponieważ stworzy on atrakcyjny kontrast z rubinem i sprawi, że będzie się wyróżniał.

Wpływ otoczenia czy też upływający czas są w stanie naruszyć każdy pierścionek zaręczynowy. Rubin jest kamieniem szlachetnym, który wymaga właściwej pielęgnacji, dlatego też należy regularnie poddawać pierścionek zaręczynowy z rubinem procesowi czyszczenia. Najlepszym sposobem czyszczenia pierścionków zaręczynowych z rubinami jest użycie myjki ultradźwiękowej, która usunie brud i kurz z wnętrza i z zewnątrz pierścionka, nie uszkadzając go w żaden sposób. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na skorzystanie z tej metody, wykorzystaj mokrą ściereczkę, którą delikatnie przetrzesz pierścionek. Możesz także użyć roztworu z wody i sody oczyszczonej, który usunie wszelkie zabrudzenia.