Filtry

Rodzaj produktu

Kategorie produktów

Rodzaj kamienia

Kruszec

Materiał

Próba złota

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Dane dodatkowe

Kamienie boczne

Masa kamieni głównych

Masa kamieni bocznych

Masa kamienia głównego

Masa kamienia bocznego

Rodzaj zapięcia

Rozmiar

Surowiec

Motyw

Okazja

Najczęściej zadawane pytania

Pierścionki zaręczynowe z szafirem
Pierścionki zaręczynowe z szafirem

Pierścionki zaręczynowe z szafirem jest popularny ze względu na przystępną cenę i trwałość. Szafir pierścionek zaręczynowy zdobi jako jeden z najtrwalszych kamieni szlachetnych. W rzeczywistości szafiry ustępują tylko diamentom pod względem twardości. Nie rysują się łatwo, więc z czasem będą się dobrze trzymać, jeśli szukasz pierścionka zaręczynowego, który ma trwałą wartość. Pierścionki z szafirem są zazwyczaj nieco tańsze niż pierścionki z brylantami, ale wszystko zależy od jakości kamienia, a także jego wielkości i czystości.

Dawniej zasada bywała taka, że koszt pierścionka zaręczynowego powinien wynosić około dwóch do trzech pensji miesięcznych. Jest to dobry punkt odniesienia, ale nie powinien być postrzegany jako twarda i szybka zasada. Istnieje wiele czynników, które mogą na to wpływać, takie jak rodzaj wykonywanej pracy, jej lokalizacja, wielkość i jakość kamienia. Cena pierścionka zaręczynowego powinna być ustalana w zależności od tego, na co Cię stać i czego życzy sobie Twoja partnerka. Wielkość szafiru oraz próba złota z jakiej wykonany jest pierścionek wpływa na jego ostateczną cenę. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy z szafirem jednak na rynku ceny tego rodzaju biżuterii zaczynają się od 800 PLN.

Szafir to rodzaj kamienia szlachetnego, który jest zazwyczaj koloru niebieskiego. Wykonany jest z tlenku glinu i ma twardość 9 w skali Mohsa. Szafiry są często używane w pierścionkach zaręczynowych, ponieważ są tańsze niż diamenty i można je znaleźć w różnych kolorach. Diamenty są wykonane z czystego węgla i mają twardość 10 w skali Mohsa. Diamenty są zazwyczaj droższe niż szafiry, ale występują w wielu różnych kolorach, w tym żółtym, różowym, niebieskim, zielonym i czarnym. Zarówno pierścionek zaręczynowy z szafirem jak i z diamentem są bardzo popularne na rynku biżuteryjnym.

Szafir to kamień szlachetny, który zwykle ma kolor niebieski. Jest często stosowany w pierścionkach zaręczynowych ze względu na swoją trwałość i odporność na zarysowania. Jednak jak rozpoznać czy pierścionek zaręczynowy z szafirem jest prawdziwy czy fałszywy? 1) Spójrz na czystość kamienia. Jeśli ma dużo wad, może być fałszywy. Im więcej wad jest obecnych, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie to fałszywy kamień. 2) Sprawdź, czy w kamieniu nie ma wtrąceń i linii. Prawdziwy szafir nie ma żadnych linii ani pęcherzyków wewnątrz i nie powinien mieć żadnych widocznych śladów wtrąceń na powierzchni kamienia szlachetnego. 3) Spójrz, jak głęboko kolor wnika w kamień. Głęboka barwa to charakterystyczna cecha naturalnego szafiru.

Szafir pierścionki zaręczynowe zdobi od stuleci. Jest kamieniem jubilerskim używanym od wieków w pierścionkach zaręczynowych. Uważa się, że noszenie tego kamienia przyniesie szczęście i dobrobyt noszącemu. Pierścionek zaręczynowy z szafirem znaczenie ma nie jedno: jest m.in. symbolem czystości i miłości. Niebieski kamień oznacza wierność i uczciwość. Uważa się, że szafiry przynoszą szczęście w małżeństwie i z tego powodu są używane w obrączkach ślubnych. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „sapphirus”, co oznacza niebieski. Szafiry występują w wielu różnych kolorach, ale zdecydowanie najpopularniejsze i najdroższe są szafiry niebieskie.

Próba złota jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę kupując pierścionek zaręczynowy z szafirem. Im więcej czystego złota, tym będzie droższe. Najlepszym i najbardziej popularnym wyborem jest złoto próby 585, które łączy w sobie wytrzymałość i szlachetność kruszcu. Pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie musiał być wykonany z wysokiej jakości materiału, ponieważ szafiry są jednymi z najdroższych kamieni na rynku.

Szafir to piękny kamień, który ozdabia pierścionek zaręczynowy Białe złoto z szafirem komponuje się nadzwyczaj dobrze. Białe złoto to stop metali składający się z niklu, cynku i miedzi. Kolor metalu pochodzi od zawartości niklu i ma ciepły, żółtawy odcień. Białe złoto to idealny wybór dla osób, które chcą kupić pierścionek zaręczynowy Białe złoto szafir wynosi na pierwszy plan dzięki temu, że dopełnia niebieskie odcienie w kamieniu.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem 2

Pierścionki zaręczynowe z szafirem to popularny wybór wśród par. SIXSILVER prowadzi sprzedaż pierścionków zaręczynowych z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi. Pierścionek zaręczynowy złoty z szafirem to jeden z bestsellerów sklepu. Wszystkie dostępne modele możecie zobaczyć na stronie internetowej sklepu sixsilver.pl lub w salonie stacjonarnym w Gliwicach i Bytomiu.

Nie tylko wygląd ale także odpowiedni rozmiar czyni idealny pierścionek zaręczynowy Szafir jest kamieniem niezwykłym ale potrzeba waściwej oprawy aby zrobił odpowiednie wrażenie. Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka zaręczynowego nie zawsze jest łatwy. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego z szafirem. 1) Zastanów się nad jej stylem i preferencjami: jaki rodzaj biżuterii często nosi? Jaki rodzaj pierścionków lubi? Czy woli bardziej delikatny czy masywny pierścionek? 2)Poznaj jej rozmiar pierścionka: Jeśli nie znasz jej rozmiaru, możesz go zmierzyć, owijając kawałek sznurka wokół jej palca, a następnie mierząc jego długość (w centymetrach). Dzięki temu dowiesz się, jaki rozmiar jest dla niej najlepszy. 3) Jeżeli masz taką możliwość użyj profesjonalnych narzędzi do pomiaru palca lub pierścionka. Wykorzystaj multisizer lub trzpień do mierzenia pierścionków. Tym sposobem uzyskach najdokładniejszy pomiar.

Istnieje kilka różnic między pierścionkiem zaręczynowym z białym szafirem a brylantem. Pierwsza różnica to cena. Białe szafiry są zwykle tańsze od diamentów, ale nadal są bardzo drogie. Druga różnica to kolor. Białe szafiry mają różne kolory i mogą być bardziej kolorowe niż diamenty, które występują tylko w odcieniach bieli i żółci. Trzecia różnica polega na twardości kamieni. Szafir osiąga twardość 9 w skali Mosha, natomiast diament twardość 10 w skali Mosha.