Filtry

Rodzaj produktu

Kategorie produktów

Rodzaj kamienia

Kruszec

Materiał

Próba złota

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Rodzaj kamienia

Dane dodatkowe

Kamienie boczne

Masa kamieni głównych

Masa kamieni bocznych

Masa kamienia głównego

Masa kamienia bocznego

Rodzaj zapięcia

Rozmiar

Surowiec

Motyw

Okazja

Najczęściej zadawane pytania

Pierścionki zaręczynowe z topazem 2
Pierścionki zaręczynowe z topazem 2

Pierścionki zaręczynowe z topazem są jednym z najpopularniejszych wyborów. Topaz to kamień szlachetny, który można znaleźć w wielu kolorach. Niebieski topaz jest najczęstszym rodzajem topazu o zarazem największej popularności. Niebieski topaz to odmiana krzemionki mineralnej, która występuje we wszystkich częściach świata. Niebieski kolor pochodzi od śladów tytanu i żelaza, które znajdują się wewnątrz kamienia. Niebieski kolor topazu może symbolizować pokój, mądrość i jasność. W niektórych kulturach ludzie wierzą, że znajdą swoją miłość, jeśli kupią pierścionek zaręczynowy z niebieskim topazem.

Sixsilver posiada szeroką gamę pierścionków zaręczynowych wśród nich pierścionki zaręczynowe z topazem. Pierścionki zaręczynowe dostępne są na stronie internetowej sklepu a także w salonach stacjonarnych w Gliwicach i Bytomiu. Wybór pośród wielu dostępnych pierścionków tego jedynego to trudna decyzja. W SIXSILVER nasi doradcy pomogą Ci wybrać odpowiedni pierścionek dla Twojej partnerki.

Topaz pierścionki zaręczynowe zdobi od wieków. Jego ciepła barwa idealnie komponuje się zarówno z ciepłym żółtym złotem jak i chłodnych białym złotem. W obydwu przypadkach kolory błękitnego topazu kontrastują ze złotem wyprowadzając kamień na pierwszy plan.

Topaz to kamień szlachetny, który posiada twardość 7 w skali Mohsa. Pierścionek zaręczynowy z topazem cieszy się popularnością od wieków. Jest to odmiana mineralnego krzemianu, glinu i fluoru. Jest używany w biżuterii od wieków i często kojarzy się z miłością, bogactwem i dobrobytem.

Topaz w pierścionku zaręczynowym z czasem może ulec zabrudzeniu. Najlepszym sposobem czyszczenia pierścienia z topazem jest użycie letniej wody i łagodnego mydła. Spowoduje to usunięcie brudu, olejów lub innych substancji, które mogły dostać się na pierścionek podczas jego noszenia. Na rynku dostępne są również produkty przeznaczone specjalnie do czyszczenia pierścieni z topazu. Jeden z takich produktów nazywa się „Topaz Cleaner”.

Aby odpowiednio zadbać o pierścionek zaręczynowy z topazem należy przechowywać go w zaciemnionym i suchym miejscu. Unikaj noszenia go podczas wykonywania pracy ręcznej lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Topaz wyczyść wilgotną szmatką, a następnie osusz miękką szmatką po wewnętrznej i zewnętrznej stronie pierścienia. Żaden kamień nie ma tak pięknie lazurowego odcienia jak topaz Pierścionek zaręczynowy z tym kamieniem powinien być więc regularnie czyszczony aby mógł jak najdłużej cieszyć oko właścicielki.

Próba złota 585 gwarantuje wysoką jakość i szlachetność kruszcu jaką powinien posiadać każdy pierścionek zaręczynowy. Topaz to kamień o niezwykłej barwie, który w odpowiedniej oprawie zyskuje bardzo duże uznanie. Warto pamiętać, że sam kamień nie jest jedynym wyznacznikiem efektownego pierścionka zaręczynowego. Złoto z jakiego wykonana jest szyna to baza, która musi być na wysokim poziomie aby i kamień mógł błyszczeć.

Pierścionki zaręczynowe z topazem

Cena pierścionków zaręczynowych z topazem różni się w zależności od rodzaju topazu czy jego wielkości. Inne czynniki, które wpływają na cenę pierścionka zaręczynowego, to czy znajduje się w nim pojedynczy topaz czy posiada także kamienie boczne np. w postacie diamentów. Próba złota z jakiej wykonana jest szyna pierścionka również definiuje cenę pierścionka. W SIXSILVER znajdziecie pierścionki zaręczynowe z topazem zaczynające się od 1245 PLN.

Wiele osób szuka sposobów na zmierzenie swoich pierścionków zaręczynowych. Pomiar zaczyna się od końca pierścienia zwróconego w stronę dłoni. Powinieneś użyć linijki i zmierzyć od ostatniego knykcia palca do najdalszego punktu na pierścionku. Jeśli mierzysz półokrągły pasek, upewnij się, że mierzysz go dookoła, łącznie z częścią za palcem. Jeśli chcesz być bardziej precyzyjny, możesz skorzystać z kompletu suwmiarek jubilerskich, które dadzą dokładny pomiar w milimetrach.

Popularnym wyborem przy takim kamieniu jak topaz są pierścionki zaręczynowe z białego złota. Błękit topazów dobrze kontrastuje z białym złotem i sprawia, że ten wygląda olśniewająco. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest subiektywna i zależy od preferencji osoby, która będzie ją nosić. Wiele jednak osób uważa, że topaz najlepiej wygląda w pierścionku zaręczynowym z białego złota ze względu na dopełniającą kolorystykę. Inni mogą nie zgodzić się z tym pomysłem i powiedzieć, że topaz wygląda lepiej w pierścionku zaręczynowym z żółtego złota.