Blog

DEWOCJONALIA – wyjątkowy upominek na Pierwszą Komunię Świętą

sixsilver jubiler dewocjonalia wyjatkowy upominek na pierwsza komunie swieta 4

Pierwsza Komunia Święta to niezapomniany czas w życiu każdego dziecka. Poprzedzony masą przygotowań sakrament przyjęcia Chrystusa pozostaje w pamięci przez bardzo długi czas. Trendy na prezenty z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej nie przestają się zmieniać, jednak nieustannie częstym wyborem są dewocjonalia komunijne.

sixsilver jubiler dewocjonalia wyjatkowy upominek na pierwsza komunie swieta 1
DEWOCJONALIA – wyjątkowy upominek

DEWOCJONALIA – uniwersalna pamiątka religijna

sixsilver jubiler dewocjonalia wyjatkowy upominek na pierwsza komunie swieta 5

Dewocjonalia to najprościej ujmując drobne ozdoby o tematyce religijnej. Mogą przybierać przeróżne formy: od medalików, przez różańce, modlitewniki, aż po obrazki religijne. Dewocjonalia to upominki o wielkim znaczeniu symbolicznym, których tematyka jest bardzo rozległa. Najczęściej pamiątki te podarowuje się z okazji Chrztu, Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania.

OBRAZKI KOMUNIJNE

Obrazki komunijne to jedna z najpopularniejszych form upominków z okazji Pierwszej Komunii. W SIXSILVER znajdziecie szeroki wybór obrazków na tą okazję z różnymi motywami, w tym najpopularniejszymi jakimi są wizerunki dzieci przyjmujące hostię. Wykonane z posrebrzanego metalu, umieszczone są na drewnianej podstawie. Częstym dodatkiem do obrazka jest grawer umieszczony na jego tyle. Możecie zdecydować się na grawer bezpośrednio na drewnie lub na metalowej blaszce.

sixsilver jubiler dewocjonalia wyjatkowy upominek na pierwsza komunie swieta 2

Sprawdź OBRAZKI KOMUNIJNE od SIXSILVER

Zobacz więcej

Jaki grawer na DEWOCJONALIA?

sixsilver jubiler dewocjonalia wyjatkowy upominek na pierwsza komunie swieta 3

Grawer to rozwiązanie, które nadaje dewocjonaliom osobisty przekaz. Odpowiednia sentencja lub kilka słów od serca jest w stanie wyrazić więcej niż sam obrazek. Najczęściej grawerowane są proste życzenia z datą przyjęcia sakramentu. Innym rodzajem popularnego grawera są specjalnie przygotowane na tą okazję krótkie wierszyki, dodające otuchy i nawołujące do pogłębiania wiary. Powszechne jest takie umieszczanie na obrazku sentencji z Pisma Świętego. Na jakikolwiek tekst się zdecydujecie, pamiętajcie, że własne słowa są najbardziej wartościowe.

DEWOCJONALIA prezent na wiele okazji

Oprócz Komunii Świętej istnieje szereg innych świąt religijnych, z których okazji świetnym prezentem okażą się dewocjonalia. Z okazji Chrztu Świętego obrazek przedstawiający dzieciątko z czuwającymi nad nim aniołkami to wspaniały podarunek o niezwykle emocjonalnym przekazie.

Dewocjonalia mogą też być idealnym podarunkiem z okazji Bierzmowania. Obrazki z tej okazji najczęściej przedstawiają samego Jezusa lub Świętą Rodzinę. Umieszczony na nich osobisty grawer może sprawić, że obrazek okaże się wskazówką na dalsze pogłębianie wiary.

sixsilver jubiler dewocjonalia wyjatkowy upominek na pierwsza komunie swieta 4

Obrazki na Chrzciny oraz Bierzmowanie od SIXSILVER

Zobacz więcej

DEWOCJONALIA w SIXSILVER

W salonach SIXSILVER znajdziecie dewocjonalia pod postacią obrazków religijnych dedykowane różnym okazjom. Znajdziecie upominki na Chrzest, Pierwszą Komunię a także Bierzmowanie. Zapraszamy do salonów stacjonarnych w Gliwicach i Bytomiu, a także do sklepu internetowego. W przypadku pytań, nie wahajcie się z nami skontaktować.