Blog

Najmodniejsze obrączki z diamentem – 10 wzorów obrączek ślubnych, które Was zainspirują

sixsilver jubiler obraczki z diamentem
sixsilver jubiler slas obraczki slubne tlo 2

Spis treści

Obrączki ślubne wręczane sobie wzajemnie podczas zaślubin niosą za sobą wielkie znaczenie symboliczne. Łączą parę niewidzialnymi więzami miłości i stają się ucieleśnieniem ich wspólnej podróży. Wydawać by się mogło, że nic więcej oprócz dobrze dobranego rozmiaru obrączek nie potrzeba. Jest jednak inaczej. Coraz więcej par szuka dodatkowej ozdoby do swoich obrączek. I właśnie w tym miejscu pojawiają się obrączki z diamentem.

Cechy Charakterystyczne Diamentów

Diament to niezwykle popularny kamień, bardzo często wykorzystywany przy produkcji różnorodnej biżuterii. Mimo swej niezwykłej popularności jest minerałem, który wykształca się bardzo wolno. Naturalny diament powstaje poddawany wysokim temperaturom i ciśnieniu a proces ten trwa miliardy lat. Jest także najtwardszym kamieniem, osiąga bowiem najwyższy wynik, aż 10, w skali Mohsa. Oznacza to, że nie ulega uszkodzeniom i zarysowaniom.

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 1

Obrączki Ślubne Z Brylantami – Ranking

Jeżeli poszukujecie obrączek ślubnych z diamentem, który byłby dodatkowym przypieczętowaniem Waszej miłości, koniecznie sprawdźcie nasz ranking. Poniżej przedstawimy 10 wzorów obrączek ślubnych z diamentem, które zachwycą Was i zainspirują do znalezienia idealnej pary dla Was.

ZOBACZ WSZYSTKIE OBRĄCZKI Z DIAMENTAMI >

Obrączki Ślubne Z Diamentem – Symbolika Kamienia

Oprócz swoich niezrównanych właściwości mechanicznych posiada ogromne znaczenie symboliczne. Diament symbolizuje mądrość, oświecenie a także czystość z uwagi na swoją barwę. Przez swoją trwałość stał się także symbolem miłości i wierności. Nic więc dziwnego, że jest tak często wybieraną ozdobą pierścionków zaręczynowych a także obrączek ślubnych.

ZOBACZ WSZYSTKIE OBRĄCZKI >

sixsilver jubiler obraczki z diamentem

RANKING OBRĄCZEK ŚLUBNYCH Z DIAMENTEM

sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 1 1

1. Obrączki Z Diamentem Dwukolorowe Złoto

Te wspaniałe obrączki o prostej formie zachwycają przede wszystkim połączeniem kolorystycznym. W całości są wykonane z 14-karatowego złota (próba 585), jednak ich zewnętrzna część jest w innym kolorze niż wnętrze. Jeżeli nie jesteście fanami tego typu połączeń, nie martwcie się. Ten model obrączek występuje także w jednolitych kolorach złota. Diament umieszczony standardowo w damskiej obrączce to kamień w szlifie owalnym o masie 0,05 ct. Zewnętrzna część obrączek została pokryta matem typu “papier”, który tworzy delikatne poziome smugi na powierzchni obrączek.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 2

2. Obrączki Ślubne Z Dwukolorowego Złota Z Pojedynczym Diamentem

Ten model obrączek wyróżnia trój poziomowa wielowymiarowość. Kolory złota oddzielone zostały od siebie nacięciami, które nadają formie ciekawej tekstualności. Obrączki występują także w jednolitym kolorze złota, a delikatne żłobienia jedynie podkreślają ich wyjątkowość. Osadzony w centrum obrączki damskiej diament posiada masę 0,015ct i stanowi delikatną i nienachalną ozdobę. Obrączki nie zostały pokryte żadnym matem co uwydatnia ich subtelność i elegancję.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 3

3. Obrączki Ślubne Z Dwukolorowego Złota Z Jednym Diamentem

Ten model obrączek ślubnych to propozycja dla lubiących eksperymenty i oryginalność Par. Obrączki występują zarówno w dwukolorowym złocie jak i jednolitym. Na około ⅓ wysokości umieszczony został geometryczny ornament na wzór greckiego meandra. Dodatkowo w obrączce damskiej powyżej wzoru osadzony został diament w szlifie brylantowym o masie 0,015ct. Kolejnym ciekawym detalem jest mat typu “papier”, który pokrywa niemal całą powierzchnię obrączek oprócz meandrowego wzoru. Ten typ obrączek to nietuzinkowość połączona z zamiłowaniem do antycznych wzorów.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 4

4. Obrączki Ślubne Z Żółtego Złota Z Diamentem – Skosy

Te obrączki z diamentem to niepodważalnie jeden z najbardziej oryginalnych wzorów z naszej kolekcji. Obrączki zostały podzielone skośnym odcięciem na dwie części, które zostały względem siebie nieco przesunięte co dodaje im futurystycznego wyglądu. Jedna z części została zmatowiona matem typu “piasek”, druga natomiast pozostaje błyszcząca. W obrączce damskiej umieszczono diament w szlifie brylantowym o masie 0,015ct. Całość prezentuje się niezwykle nowocześnie i jest to zdecydowanie propozycja dla lubiących oryginalne rozwiązania Par.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 5

5. Obrączki Ślubne Z Diamentami W Serca Z Różowego Złota

Obrączki z motywem serca to piękny wzór dokładnie oddający miłość i przywiązanie do drugiej osoby. Każda z obrączek tego modelu posiada połówkę serca, które po złączeniu stanowią jedność. Połówka serca w męskiej obrączce wykonana została z białego złota, natomiast damska połówka wyłożona została diamentami w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,08ct. Te klasyczne obrączki to świetna opcja dla Par, które preferują proste formy jedynie wzbogacone o delikatny wzór.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 6

6. Obrączki Z Diamentami W Białym Złocie

Prezentowane obrączki posiadają klasyczną formę, która została umiejętnie wzbogacona o mat typu “papier” oraz nacięcie w kształcie fali, które w obrączce damskiej wypełnione zostało diamentem w szlifie brylantowym o masie 0,06ct. Obrączki z tego modelu występują zarówno w jednolitej wersji kolorystycznej złota jak i w mieszanych kolorach. Jest to propozycja dla Par skłaniających się ku klasyce jednak odważnych na tyle aby dodać do swoich obrączek nieco pikanterii.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 7

7. Obrączki Ślubne Z Dwoma Diamentami Z Żółtego Złota

Ten model obrączek wyróżnia się dosadną formą, która zaciera granice między pojęciem damskiej a męskiej obrączki. Na środku wykonano delikatne cięcie, która w połączeniu z matem typu “papier” nadaje obrączką wyjątkową teksturę. W damskiej obrączce umieszczone zostały dwa diamenty w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,08ct. Te obrączki to niebanalna propozycja dla osób, które preferują proste i niezawodne rozwiązania.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 8

8. Obrączki Ślubne Z Różowego Złota Z Pojedynczym Diamentem

Te obrączki to prawdziwa gratka dla miłośników niebanalnych rozwiązań. Obrączka o klasycznej formie pokryta matem typu “papier” została rozcięta na pół a w tym rozcięciu umieszczony został diament w szlifie brylantowym o masie 0,08ct. Całość wygląda niezwykle oryginalnie i przywołuje na myśl styl futurystyczny. Obrączki te to propozycja dla osób, które nie lubią podążania za utartymi schematami i lubią eksperymentować nawet przy obrączkach ślubnych.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 9

9. Obrączki Z Brylantami Z Dwukolorowego Złota

Ten model obrączek dedykowany jest osobom, które zazwyczaj stawiają na klasykę. Obrączki posiadają klasyczną formę jednak przez ich środek przebiega pasek z odmiennego koloru złota, który dodatkowo został zmatowiony matem typu “piasek”. W centralnej części ozdobnego paska umieszczono pięć diamentów w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,05ct. Te obrączki są idealnym wyborem dla Par, które szukają ciekawych ale nienachalnych ozdób dla swoich klasycznych obrączek.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki z diamentem model 10

10. Obrączki Ślubne Z Dwukolorowego Złota Z Trzema Diamentami

Obrączki na pierwszy rzut oka proste jednak robiące ogromne wrażenie. Wykonane z dwóch kolorów złota lub z jednolitego złota zachwycają precyzyjną formą. W miejscu łączenia dwóch kolorów złota umieszczono trzy diamenty w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,045ct. Delikatne fazowanie na powierzchni tworzy dodatkowy efekt trójwymiarowości. Obrączki te mimo swej prostoty podbiją serce niejednej pary, które zdecydują się na klasykę gatunku.

Sprawdź pozostałe obrączki z tego modelu

Zobacz więcej

Obrączki diamentowane w SIXSILVER

Jeżeli poszukujecie idealnych obrączek, które spełnią Wasze wymagania estetyczne a także cenowe, zapraszamy do SIXSILVER. Nasi doświadczeni doradcy pomogą Wam dokonać właściwego wyboru oraz rozwiać ewentualne wątpliwości. Jeżeli jednak chcielibyście zapoznać się z naszą ofertą obrączek zanim wstąpicie do salonu, pobierzcie nasz katalog obrączek. Jeżeli nie możecie odwiedzić nas osobiście nie wahajcie się skorzystać z oferty naszego sklepu internetowego.