Blog

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY SZMARAGD – kamień o niezwykłej głębi

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy szmaragd 2

Zaręczyny to niepowtarzalny czas w życiu każdej pary, a zapowiedź wspólnego życia zostaje przypieczętowana w momencie gdy mężczyzna wręcza kobiecie pierścionek zaręczynowy Szmaragd znany ze swej zielonej uspokajającej barwy jest jednym z popularniejszych wyborów, które ozdabiają tą przedślubną biżuterię. Co czyni go tak wyjątkowym? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Czym jest SZMARAGD?

Znany ze swojej intensywnej zielonej barwy, szmaragd jest rodzajem berylu, czyli minerału należącego do grupy krzemianów pierścieniowych. Dodatek jonów chromu i wanadu nadaje mu głębokiej i przejrzystej barwy. Wnętrze kamienia wyróżniają mozaiki zapewnione przez liczne ciekłe, gazowe i mineralne inkluzje. Wszelkie szczeliny i pęknięcia należy traktować jako potwierdzenie autentyczności kamienia. Bez nich mamy do czynienia z syntetycznym tworem szmaragdu.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy szmaragd 2

Historia starożytna SZMARAGDU

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy szmaragd 1

Obecna nazwa szmaragdu wywodzi się z greckiego smaragdos co dosłownie oznacza “zielony kamień”. Jego popularność datuje się już na czasy starożytnego Egiptu. Wydobywany tam w latach 3000-1500 p.n.e. został szczególnie rozsławiony przez Kleopatrę. Starożytni filozofowie uznawali szmaragd za kamień mądrości i dobrobytu natomiast dla persów był uosobieniem wiecznego życia pozaziemskiego. W średniowieczu z kolei szmaragd stał się bardzo popularny wśród alchemików.

Pierścionek zaręczynowy SZMARAGD – kamień o uzdrowicielskiej mocy

Wierzy się, że oprócz właściwości duchowych szmaragd ma także moc uzdrawiania. Wpływać ma korzystnie na pracę serca a także jest pomocny przy leczeniu chorób oczu, tarczycy, żołądka czy reumatyzmu. Jego działanie przeciwbólowe sprawdza się w przypadku bólu mięśni i stawów. Pomaga także przy nadciśnieniu i bezsenności. Szmaragd pomaga również uwolnić pozytywne emocje i rozwijać przyjaźń i miłość.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy szmaragd 1

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY ZE SZMARAGDEM

Najbardziej popularnym kamieniem zdobiącym pierścionki zaręczynowe jest diament. Jego popularność i właściwości często przyćmiewają inne kamienie szlachetne, jednak szmaragd godnie staje w nim w szranki. Mimo mniejszej twardości (7,5-8 w skali Mohsa) jest równie popularny, dzięki swojemu znaczeniu symbolicznemu.

Odkryj pierścionki zaręczynowe od SIXSILVER

Pierścionek Zaręczynowy Mosaico Białe Złoto Szmaragd Diamenty

Original price was: 3549.00 zł.Current price is: 2620.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2620.00 

Pierścionek Zaręczynowy Żółte Złoto Szmaragd Diamenty

Original price was: 5159.00 zł.Current price is: 4643.10 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4643.10 

Pierścionek Zaręczynowy Glamour Żółte I Białe Złoto Szmaragd Diamenty

Original price was: 3249.00 zł.Current price is: 2400.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2400.00 

Pierścionek Zaręczynowy Glamour Białe Złoto Szmaragd Diamenty

Original price was: 3249.00 zł.Current price is: 2400.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2400.00 

Zobacz więcej

Symbolika SZMARAGDU

Szmaragd kojarzony jest z głęboką jak swoja barwa miłością i wiernością, a także płodnością. Słyszy się też, że szmaragd ma moc wykrywania zdrad i wyostrza kobiecą intuicję. Oprócz tego szmaragd pomaga uzyskać równowagę emocjonalną.

Szmaragd PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY wzmacniający więzi międzyludzkie

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy szmaragd 2 1

Szmaragd jest idealnym wyborem na pierścionek zaręczynowy. Jego głęboki kolor pięknie komponuje się zarówno z żółtym jak i białym złotem, które tworzą dla niego uniwersalną bazę. Uważa się, że noszenie szmaragdu pozytywnie wpływa na rozwój relacji międzyludzkich, pomaga wzmocnić więzi zarówno partnerskie jak i biznesowe a także przyjaźnie i więzi rodzinne.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE SZMARAGD w SIXSILVER

Jeżeli chcecie podarować swojej kobiecie pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, zapraszamy do salonów SIXSILVER. W naszej szerokiej ofercie znajdziecie pierścionki ze szmaragdami o przeróżnej formie i o zróżnicowanym stylu. Pierścionki ze szmaragdem zobaczycie w salonach stacjonarnych w Gliwicach oraz Bytomiu, a w przypadku ewentualnych wątpliwości możecie liczyć na pomoc naszych doświadczonych doradców. Jeżeli nie możecie pojawić się w salonie osobiście, koniecznie odwiedźcie nasz sklep internetowy sixsilver.pl.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy szmaragd 3