Blog

Biżuteria minimalistyczna – subtelna elegancja

sixsilver jubiler bizuteria minimalistyczna 3

Popularność minimalizmu nie słabnie mimo zmieniających się trendów. Chociaż bywają momenty kiedy przyćmiewa go inny styl, nurt ten obecny jest w modzie nieprzerwanie od kilkunastu lat. Tegoroczna jesień obfitować będzie w ozdoby w maksymalistycznym stylu, jednak część jesiennych trendów stanowić będzie biżuteria minimalistyczna.

sixsilver jubiler bizuteria minimalistyczna

Czym dokładnie jest minimalizm?

Minimalizm zaistniał w świadomości ludzkiej w pierwszej połowie XIX wieku, jednak dopiero w latach 60-tych XX wieku zdobył prawdziwą popularność. Proste, przejrzyste kształty i rezygnacja z przesadnych zdobień sprawiły, że coraz więcej kobiet zaczęło dostrzegać wygodę w niewymuszonych formach. Dotychczasowa biżuteria glamour chociaż tak zjawiskowa, nie zawsze była noszona ze swobodą. Trend zaczął się rozwijać aż osiągnął sławę znaną nam do dziś.

Biżuteria minimalistyczna na co dzień

Głównym zadaniem biżuterii minimalistycznej jest podkreślenie wyglądu a nie budowanie go. Delikatne łańcuszki z małą zawieszką, subtelna bransoletka czy pierścionek przepięknie zaakcentują skompletowaną stylizację i absolutnie jej nie przytłoczą. W przeciwieństwie do wyrazistych ozdób w stylu glamour gdzie strój niejednokrotnie stanowi bazę pod wymyślną biżuterię, minimalistyczne ozdoby są dopełnieniem całości. Minimalizm nie kreuje wizerunku a jedynie go podtrzymuje.

sixsilver jubiler bizuteria minimalistyczna 2

Minimalistyczny naszyjnik

Jeżeli zastanawiasz się jak nosić biżuterię minimalistyczną pamiętaj o słynnym powiedzeniu: mniej znaczy więcej. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z minimalizmem, postaw na pojedynczy naszyjnik i pasującą do niego bransoletkę. Jeżeli stwierdzisz, że czegoś brakuje możesz dołożyć równie delikatny naszyjnik dłuższy lub krótszy od poprzedniego. Zbudujesz tym samym kaskadową kompozycję, na tyle subtelną aby mogła jedynie podkreślić dekolt i nie przesadnie go eksponować skupiając na sobie całą uwagi.

Odkryj wyjątkowe naszyjniki w minimalistycznym stylu
Zobacz wszystkie naszyjniki
sixsilver jubiler bizuteria minimalistyczna 1

Minimalistyczny pierścionek

W przypadku pierścionków, zdecyduj się na delikatne obręcze z pojedynczym kamieniem lub zupełnym ich brakiem. Ten rodzaj pierścionków sprawi, że będziesz mogła do woli je ze sobą łączyć, tworząc za każdym razem inną i oryginalną kompozycję. Delikatne pierścionki w większej ilości nie przytłoczą i nie będą sprawiały wrażenia, że jest ich za dużo. Zamiast tego optycznie wydłużą palce i wysmuklą dłoń.

Sprawdź trendy wśród minimalistycznych pierścionków
Zobacz wszystkie pierścionki
sixsilver jubiler bizuteria minimalistyczna 3

Minimalistyczne kolczyki

Kolczyki sztyfty lub małe koła podkreślą rysy twarzy i kolor oczu. Dla posiadaczek większej ilości dziurek w uszach mamy dobrą wiadomość. Tak samo jak w przypadku pierścionków, większa ilość subtelnych kolczyków nie przytłoczy Was i nie zburzy skrupulatnie tworzonego minimalistycznego looku.

Zobacz nasze bestsellery wśród kolczyków w minimalistycznym stylu
Zobacz wszystkie kolczyki
sixsilver jubiler bizuteria minimalistyczna 1 1

Jak łączyć ze sobą biżuterię minimalistyczną?

Aby z sukcesem stworzyć idealnie skomponowany look w stylu minimalistycznym, pamiętaj o odpowiednim doborze i łączeniu kolorów. Kształt i ogólna forma biżuterii są bardzo ważne, jednak nie mniej ważny jest jej kolor. Skup się raczej na podstawowych kolorach złota: żółtym, białym lub różowym. Łącz dodatki w tym samym kolorze złota a z powodzeniem osiągniesz minimalistyczny efekt. Pamiętaj jednak, że zasady są też po to, aby je łamać i o ile łączenie ze sobą tych samych kolorów złota zawsze się sprawdzi, odejście od tej reguły nie wprowadzi żadnego chaosu do twojego wizerunku. Łącząc przykładowo pierścionki w różnych kolorach złota możesz wyrazić swój niepowtarzalny styl i charakter. Jeżeli jednak nie jesteś jeszcze na tyle wprawiona w łączeniu ze sobą kolorów biżuterii, na początek pozostań przy sprawdzonych sposobach.

Biżuteria minimalistyczna w SIXSILVER

Jeżeli szukasz biżuterii w minimalistycznym stylu, koniecznie sprawdź ofertę SIXSILVER. Podążając za trendami poszerzamy asortyment o najnowsze propozycje z biżuteryjnego świata. W naszym sklepie internetowym znajdziesz naszyjniki, bransoletki, kolczyki i pierścionki, które idealnie sprawdzą się jako minimalistyczne dodatki Twojego wyważonego stroju. Zapraszamy także do naszych salonów stacjonarnych gdzie znajdziesz równie interesujące propozycje z zakresu biżuterii minimalistycznej.