Blog

OBRĄCZKI ŚLUBNE – klasyczne czy nietypowe?

sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 4
sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe

Większość ceremonii ślubnych nie może obejść się bez wzajemnej wymiany obrączek przez Parę Młodą. Zanim jednak do tego dojdzie przyszli małżonkowie muszą podjąć niełatwą decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego wzoru tej symbolicznej biżuterii. Jeżeli właśnie stoicie przed tym trudnym wyborem i nurtuje Was pytanie jakie obrączki ślubne wybrać, koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem.

Co na obrączki ślubne? – świadomy wybór kruszcu

Zanim przejdziemy do samego wyglądu obrączek, skupmy się na podstawowej kwestii czyli ich budowie. Obrączki ślubne to biżuteria o znaczeniu symbolicznym. Przypomina o obecności drugiej połówki, o wspólnym życiu, cieszy oko i napawa wspomnieniami każdego dnia. Oprócz wyjątkowych sytuacji takich jak mycie naczyń czy cięższe prace ręczne, małżonkowie zwykle noszą obrączki nieustannie. Aby ciągle eksploatowana biżuteria mogła zachować swój pierwotny wygląd, musi zostać wykonana z wysokiej jakości kruszcu. Dlatego też najlepszym do tego materiałem będzie złoto.

Rodzaje kruszców na obrączki

sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 1

Mówiąc o złotej biżuterii najczęściej myślimy o biżuterii wykonanej ze stopy złota i innych metali. Czyste złoto jest mało praktycznym materiałem do wyrobu biżuterii, z uwagi na to, że jest metalem zbyt miękkim. Aby powstała ze złota biżuteria mogła zachować trwałość, stosuje się stopy metali, w których czyste złoto stanowi procentową zawartość całej stopy. Taki odsetek nazywamy próbą złota. Do trzech najpopularniejszych należą: próba 333, próba 585 oraz próba 750.

sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 2
Próba 333 (8K)

Próba 333 (8K) zawiera 33,3% czystego złota. Niewielka ilość złota sprawia, że kruszec nieco traci na szlachetności jednak domieszka innych metali powoduje, że biżuteria wykonana z tej próby cechuje się dużą twardości i wytrzymałością.

Próba 585 (14K)

Próba 585 (14K) zawiera 58,5% czystego złota. Ta próba jest najpopularniejszym wyborem wśród kupujących obrączki ślubne czy inną biżuterię. Ponad połowa zawartości czystego złota sprawia, że kruszec odznacza się wysoką szlachetnością a w miarę wysoki odsetek zawartości pozostałych metali nadaje stopie pożądaną twardość.

Próba 750 (18K)

Próba 750 (18K) zawiera aż 75% czystego złota. Biżuteria wykonana z tej próby odznacza się wysoką szlachetnością chociaż przez niską zawartość innych metali może nie być tak wytrzymała jak biżuteria próby 585.

Obrączki ślubne – klasyczne czy nietypowe?

sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 3

Wygoda klasycznych obrączek

Klasyczne obrączki ślubne to idealny wybór dla Par, które lubią prostotę. Klasyka gwarantuje posiadanie obrączek zawsze na czasie. W przypadku Pań, klasyczna obrączka będzie dobrze wyglądała w towarzystwie innej biżuterii a także będzie pasowała do wszelkiego rodzaju stylizacji. W przypadku Panów, obrączka klasyczna nie będzie zbytnio rzucała się w oczy dając tym samym komfort jej noszenia. Klasyczne obrączki zapewniają także wygodę dla obojga osób. Brak jakichkolwiek kamieni czy wystających elementów nie powoduje np. zahaczania się obrączki o ubrania.

Uniwersalne ślubne obrączki

Nie jest tajemnicą, że klasyczne obrączki ślubne cały czas cieszą się największą popularnością. Ich główną zaletą jest prosta budowa i rezygnacja ze wszelkiego rodzaju ozdób. Pamiętajcie jednak, że obrączki klasyczne to nie tylko jeden konkretny model. Proste obrączki także mają różne profile i szerokości, ale to właśnie brak dodatkowej faktury i kamieni ozdobnych sprawia, że są uniwersalne. W SIXSILVER możecie wybrać obrączki klasyczne o takich profilach jak płaski, półokrągły, okrągły czy fazowany o szerokościach od 3 mm do 8 mm. Najpopularniejszym wyborem jest rzecz jasna obrączka z żółtego złota, jednak oprócz tego w SIXSILVER oferujemy także obrączki w kolorach białego i różowego złota.

sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 4
Jeżeli czeka Was ślub obrączki klasyczne są propozycją idealną dla Was
Zobacz więcej
sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 5

Niepowtarzalne obrączki – różnorodność wzorów i kolorów złota

W SIXSILVER znajdziecie wiele modeli obrączek z wyjątkowym motywem. Oferujemy obrączki w takie wzory jak skosy, fale, sploty, serca oraz obrączki z diamentami. Obrączki posiadają różne typy matu, który dodaje wzorowi wyrazistości, aczkolwiek znajdziecie też modele bez faktury. W asortymencie posiadamy obrączki we wspomnianych wcześniej trzech kolorach złota: żółtym białym oraz różowym a także w kolorach łączonych.

Wyjątkowe obrączki ślubne

Nietypowe obrączki ślubne pojawiły się na rynku jubilerskim jako propozycja dla Par, które szukają czegoś odmiennego. Wybór niestandardowych obrączek jest tak ogromny, że niektórzy mogą poczuć się wręcz przytłoczeni. Jeżeli jednak poszukujecie czegoś oryginalnego i zależy Wam, aby inna Para nie mogła pochwalić się podobną biżuterią, jest to propozycja idealna dla Was. Obrączki nietypowe charakteryzują się wzorem, szczególnym matem i dodatkiem kamieni szlachetnych. Jednak nie koniecznie wszystkie te cechy muszą się zawrzeć w jednej parze obrączek. To do Was należ wybór czy wolicie obrączki bogato zdobione czy raczej z jednym charakterystycznym elementem.

sixsilver jubiler obraczki slubne klasyczne czy nietypowe 6
Wyjątkowe obrączki ślubne dla spragnionych oryginalności
Zobacz więcej

W SIXSILVER wybierzecie wasze wymarzone obrączki na ślub

Wszystkie modele obrączek dostępne w naszej ofercie wykonane zostały z próby złota 585. Jeżeli poszukujecie wyjątkowych obrączek niezależnie od Waszych preferencji, koniecznie pobierzcie nasz katalog, w którym znajdziecie wszystkie dostępne modele. Specjalnie też dla Par stojących przed tym ważnym wyborem, w naszym salonie w Gliwicach, przygotowaliśmy specjalną strefę, w której razem z naszym doradcą sprawdzicie jaki model obrączek byłby dla Was odpowiedni. Nasi doradcy pomogą podjąć Wam decyzję a także rozwiać wszelkie wątpliwości.