Blog

Co to są OBRĄCZKI SOCZEWKOWE?

co to są obrączki soczewkowe

Wiele z Was zadaje sobie pytanie co to są obrączki soczewkowe. Obrączki ślubne w szerokim kontekście służą jako symbol zawartego małżeństwa. Różnorodność obrączek na obecnym rynku jest tak duża, że właściwy ich wybór dla niektórych jest dziecinnie prosty, dla innych z kolei niesamowicie trudny. Mnogość wzorów, kolorów złota a także możliwość dodania spersonalizowanego grawera, może faktycznie ułatwić lub utrudnić sprawę. Nie należy jednak zapominać o komforcie noszenia obrączki. Specyfika tego rodzaju biżuterii niejako zobowiązuje pary do noszenia jej nieustannie. I właśnie w odniesieniu do komfortu noszenia, wyjaśniamy co to są obrączki soczewkowe.

OBRĄCZKI SOCZEWKOWE – wyjaśniamy w 5 punktach

sixsilver jubiler co to sa obraczki soczewkowe 1
Co to są obrączki soczewkowe?

1. OBRĄCZKI SOCZEWKOWE – rola budowy obrączki

Rola materiałów z jakich wykonane są obrączki ślubne, jest bardzo ważna. Wybór odpowiedniego metalu, może np. decydować o tym czy zauważymy ewentualne zmiany skórne spowodowane alergią na dany pierwiastek chemiczny. Nie jest to jednak jedyna czysto techniczna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze obrączek. Budowa obrączki, a dokładniej jej profil wewnętrzny ma ogromny wpływ na komfort jej noszenia.

2. OBRĄCZKI SOCZEWKOWE co to znaczy?

Soczewka to wspomniany już wcześniej jej profil wewnętrzny, który charakteryzuje się delikatnym wyobleniem. Obrączka w swojej środkowej części jest grubsza niż po obydwu brzegach i właśnie to wewnętrzne wyoblenie jest jedynym miejscem styku obrączki z palcem. W praktyce soczewka sprawia, że samo nakładanie i zdejmowanie obrączki staje się o wiele łatwiejsze. Opór jaki występuje podczas nakładania obrączki, w przypadku soczewki ogranicza się tylko do małego wypukłego elementu, a sam jego opływowy kształt już pomaga w swobodnym nałożeniu obrączki.

sixsilver jubiler co to sa obraczki soczewkowe 2
Na zdjęciu obrączki z soczewką

3. OBRĄCZKI Z SOCZEWKĄ – bezpieczeństwo dla palców

Dzięki swojej budowie, obrączki z soczewką są także bezpieczniejsze dla naszych palców. Ich zaokrąglone brzegi w żadnym wypadku nie poranią skóry podczas zakładania czy zdejmowania obrączki. Soczewka zapewnia lepszy przepływ powietrza co także pomaga zminimalizować wszelkie odparzenia. W przypadku płaskiego profilu wewnętrznego, tego typu problemy niestety mają szansę się pojawić, a dodatkowo w trakcie zwykłego użytkowania obrączki, jej płaskie brzegi także mogą odciskać się na naszej skórze.

Poznaj nasze najpopularniejsze obrączki ślubne

Zobacz więcej

4. OBRĄCZKI Z SOCZEWKĄ – komfort noszenia

Częstym zjawiskiem fizycznym w ludzkim ciele jest zmiana rozmiarów palców w trakcie dnia lub na skutek zmian pór roku. Zimą palce delikatnie się kurczą, natomiast puchną latem, ale także po wysiłku fizycznym czy też w sytuacjach stresowych. W przypadku opuchniętych palców obłe brzegi obrączki z soczewką zostawiają więcej wolnej przestrzeni, co eliminuje uczucie nadmiernego ucisku palca przez obrączkę. Zimą jednak kiedy palce się kurczą, soczewka zapobiega zsuwaniu się obrączki z palca.

Nawet podczas zwykłych codziennych obowiązków obrączka z soczewką może przynieść wiele korzyści. W każdym momencie życia, kiedy w jakiś sposób ściśniemy pięść, np. przy niesieniu torby z zakupami czy przy trzymaniu kierownicy samochodu, odczujemy, że soczewka dopasuje się do dłoni. Pozwala to wykonywać wszelkie czynności z największym komfortem, bez ciągłego kierowania naszej uwagi na ucisk palca jaki może się pojawić.

Sprawdź nasze obrączki z diamentami

Zobacz więcej

5. OBRĄCZKI Z SOCZEWKĄ CZY BEZ?

Jeżeli zdecydowaliście się na zakup obrączki bez soczewki, wiedzcie, że niekoniecznie musiał to być zły wybór. Płaski profil wewnętrzny obrączki sprawia, że jest ona mniej podatna na różne odkształcenia. Jest to zapewnione przez zrównane brzegi obrączki z jej środkową częścią. Tego typu profil sprawdzi się przy małej wysokości obrączkach poniżej 1 mm oraz małej szerokości poniżej 3 mm. Jeżeli chodzi natomiast o komfort noszenia takiej obrączki, w niektórych przypadkach może być on niższy, jednak nie jest to regułą.

Bestsellery wśród obrączek z motywem serca

Zobacz więcej
sixsilver jubiler co to sa obraczki soczewkowe 3

OBRĄCZKI Z SOCZEWKĄ w SIXSILVER

W ofercie SIXSILVER znajdziecie obrączki z soczewką ale także te o płaskim profilu. Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów w Gliwicach oraz w Bytomiu, gdzie będziecie mieli możliwość wybrać obrączki z pomocą naszych doświadczonych doradców. Jeżeli zależy Wam na wysokim komforcie noszenia obrączki, zapytajcie naszego doradcy o obrączki z soczewką, a z pewnością uda się Wam wybrać interesujący Was wzór.

Zachęcamy także do pobrania naszego katalogu obrączek ślubnych. Możecie zapoznać się dostępnymi w naszej ofercie wzorami przed odwiedzeniem nas w salonie 🙂