Blog

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z DIAMENTEM – jak dokonać właściwego wyboru?

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 4

Obrączki ślubne oprócz swojego biżuteryjnego aspektu, przede wszystkim pełnią rolę symboliczną. To właśnie obrączki są początkiem małżeństwa i nowego życia u boku kochającej osoby. Obrączki ślubne z diamentem coraz częściej pojawiają się na palcach nowożeńców. Mimo nieustającej popularności obrączek klasycznych, chęć posiadania czegoś zgoła odmiennego naprowadziła przyszłych małżonków na ozdobne diamenty.

Obrączki z diamentami – kiedy dokonać właściwego wyboru?

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 1
Obrączki z diamentami

Oferta obrączek ślubnych na obecnym rynku jest niezwykle rozległa. Ilość jubilerów i sieciówek oferujących biżuterię ślubną stale rośnie. Ogromna liczba potencjalnych sprzedawców może przyprawić o zawrót głowy i nic dziwnego, że tak trudno jest wybrać odpowiednią ofertę. W związku z tym, poszukiwania idealnych obrączek z diamentem należy rozpocząć co najmniej kilka tygodni przed planowaną ceremonią ślubną. Oprócz wzoru, na który w pierwszej kolejności zwracamy uwagę, ważne są techniczne parametry obrączek. Odpowiednia próba złota, z której zostaną wykonane, wielkość diamentów a także cena sprawiają, że porównanie szerokiej oferty obrączek ślubnych może zająć sporo czasu.

W jakim salonie jubilerskim wybrać OBRĄCZKI ŚLUBNE Z DIAMENTEM?

Niektóre pary posiadają własną niepowtarzalną wizję obrączek ślubnych. Inne z kolei mają preferencje, które nie są zawarte w konkretnej formie. Decydując się na obrączki z diamentem udajcie się do zaufanego jubilera w swoim mieście. SIXSILVER oferuje Wam specjalnie zaprojektowane miejsce, w którym przy pomocy naszych doświadczonych doradców będziecie mogli w skupieniu porównać wszystkie interesujące Was modele. Nasi doradcy pomogą rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości i odpowiedzą na pytania przykładowo dotyczące masy diamentów, które chcielibyście umieścić w Waszych obrączkach.

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 1

Odkryj nasze bestsellery obrączek ślubnych z diamentami

Zobacz więcej

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z DIAMENTEM – co czyni je wyjątkowymi?

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 2 3

Diamenty to kamienie szlachetne o największej twardości. Formują się przez wiele lat a ich obróbka to nie lada wyzwanie. Kiedy diament przekształca się w brylant pod wpływem szlifowania i nadania mu odpowiedniego kształtu wówczas zostaje umieszczony w biżuterii. Jakość diamentu określana jest przy pomocy kryterium 4C. Pierwszy stopień kryterium to karat mówiący o rzeczywistej masie diamentu. Im większa masa kamienia tym analogicznie wyższa jego cena. Kolejnym kryterium jest kolor diamentu. Najrzadziej występującym kolorem w przyrodzie jest najbardziej znany bezbarwny diament. Innymi częściej występującymi kolorami są niebieski, brunatny i żółty. Następnym kryterium jest klarowność czyli przejrzystość diamentu. Ostatnim jest natomiast czystość określająca ilość skaz czy ciał obcych w kamieniu. Im lepszy wynik osiąga diament w każdym z kryterium tym wyższa będzie jego cena.

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z DIAMENTAMI – rola złota

Warto pamiętać, że każdy diament wymaga właściwej oprawy. Dlatego ważną kwestią w wyborze odpowiednich obrączek ślubnych jest próba złota, z którego są wykonane. Najczęściej wybieranymi są trzy próby złota: 333, 585 oraz 750. Każda z nich mówi o tym jaka ilość czystego złota znajduje się w mieszance metali, z której ostatecznie wykonana jest biżuteria. Próba 333 to 33,3% czystego złota. Chociaż jest to mniej niż połowa, dodatek innych metali sprawia, że biżuteria wykonana z tej próby jest niezwykle wytrzymała. Cena złota próby 33 jest jak najbardziej przystępna, jedynym mankamentem jest mała szlachetność kruszcu. Próba 585 jest z kolei najczęściej wybieranym kruszcem, który posiada 58,5% czystego złota co wpływa także na wysoką szlachetność kruszcu. Cena złota tej próby jest nieco wyższa jednak nadal całkiem przystępna. Próba 750 to aż 75% czystego złota. Jest to niezwykle szlachetny kruszec jednak duża ilość złota przyczynia się do mniejszej twardości biżuterii a jej cena jest już znacznie wyższa.

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 4

Obrączki ślubne z diamentem od SIXSILVER

Zobacz więcej

OBRĄCZKI Z BRYLANTAMI – jaki wybrać kolor złota?

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 5 1

Kolor złota jest niezwykle ważną kwestią przy wyborze obrączek ślubnych. Brylanty są bardzo wdzięcznymi kamieniami, które pięknie komponują się zarówno z żółtym, białym jak i różowym złotem. Wybór koloru złota jest więc kwestią indywidualną. Żółte złoto to oczywiście najbardziej klasyczny i elegancki wybór. Białe złoto charakteryzuje się niezwykłym blaskiem i czystością. Także jest eleganckie chociaż czasem bywa mylone ze srebrem. Różowe złoto to z kolei interesujące rozwiązanie dla osób, które chcą wyróżnić się na tle innych.

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z BRYLANTAMI – czy grawerunek jest bezpieczny?

Oczywiście obrączki z diamentem są jak najbardziej odpowiednie aby wykonać na nich grawer. Jego wielkość powinna być jednak dopasowana do wielkości obrączki. Jeżeli nie jesteście pewni czy Wasz pomysł może zostać zrealizowany pod postacią grawera, zapytajcie naszych doradców. Pamiętajcie także, że nie musicie się decydować na grawer od razu przy zakupie obrączek. Możecie wrócić do naszych salonów w dowolnym momencie i wykonać grawer zgodny z waszymi aktualnymi preferencjami.

sixsilver jubiler obraczki z diamentem 6

OBRĄCZKI Z DIAMENTEM W SIXSILVER

Jeżeli szukacie obrączek z diamentem odzwierciedlających Wasz indywidualny styl, zapraszamy do SIXSILVER. Nasza rozległa oferta jest w stanie zaspokoić wszystkie gusta a nasi doradcy pomóc w wyborze odpowiednich obrączek dla Was obojga. Jeżeli jednak chcielibyście przemyśleć Wasz wybór w domowym zaciszu, zachęcamy do pobrania naszego katalogu obrączek ślubnych.