Blog

RUBIN pierścionek zaręczynowy z kamieniem miłości

rubin pierscionek zareczynowy 1 3

Jeżeli zastanawiasz się nad oświadczynami i poszukujesz pierścionka zaręczynowego z kamieniem, który doskonale odzwierciedli Twoje uczucia – postaw na rubin Pierścionek zaręczynowy z tym właśnie kamieniem idealnie pasuje na tą wyjątkową okoliczność. Rubin od wieków zachwyca swoją barwą a jego symbolika jest równie głęboka.

rubin pierscionek zareczynowy
RUBIN pierścionek zaręczynowy z kamieniem miłości

Pierścionki zaręczynowe RUBIN JAKO KAMIEŃ MIŁOŚCI

rubin pierscionek zareczynowy 1 1

Rubin jest kamieniem o bardzo charakterystycznej czerwonej barwie. To między innymi ona sprawia, że klejnot ten jest tak popularnym podarunkiem wśród zakochanych. Czerwień od zawsze kojarzyła się z miłością, przywiązaniem i pozytywnymi uczuciami. Nic więc dziwnego, że rubin tak często jest wykorzystywany jako ozdoba pierścionków zaręczynowych.

POCHODZENIE RUBINU

Rubin podobnie jak diament jak i szmaragd jest niezwykle cenionym kamieniem szlachetnym dostępnym na rynku biżuteryjnym. Posiada twardość na poziomie 9 w skali Mohsa co, na równi ze szafirem, czyni go najtwardszym kamieniem zaraz po diamencie. Rubin w naturze występuje dość rzadko i naturalnie jest kryształem bezbarwnym. Za jego tak charakterystyczną barwę krwistej czerwieni odpowiada chrom, który łączy się z zawartym w nim tlenkiem glinu.

rubin pierscionek zareczynowy 1 2

RUBIN W STAROŻYTNOŚCI

rubin pierscionek zareczynowy 1 3

Rubin powstaje w skałach metamorficznych a jego występowanie określane jest przez badaczy jako prawdziwy cud. Być może właśnie dlatego w starożytnych Indiach określano rubin mianem “króla klejnotów”. Dodatkowo według mitologii greckiej i rzymskiej rubin miał służyć boginiom miłości Afrodycie i Wenus. Gwarantował także odwagę, bogactwo i wzmacniał pozytywną energię. Wszystkie te cechy sprawiają, że symbolika rubinu nabiera nowego znaczenia.

LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI RUBINU

Rubin to także kamień, który według wierzeń przyczynia się do leczenia chorób związanych ze słabą cyrkulacją krwi, takich jak anemia. Rubin pobudza krążenie i oczyszcza krew co sprawia, że organizm pozbywa się toksyn z większą łatwością. Uważa się, że rubin ma moc leczenia gorączki, usuwania wewnętrznych infekcji jak również wzmacnia serce. Jest też skuteczny przy walce z bólami menstruacyjnymi.

rubin pierscionek zareczynowy 1 4

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z RUBINEM Z ŻÓŁTEGO ZŁOTA

Czerwień rubinu w pierścionku zaręczynowym może zostać odpowiednio wyeksponowana przez skontrastowanie jej z różnymi kolorami złota. Rubin to bardzo wdzięczny kamień, który przepięknie wygląda zarówno z żółtym, białym jak i różowym złotem. Żółte złoto ze swoimi ciepłymi tonami ma szansę wzmocnić głęboką czerwień rubinu. Efekt takiego połączenia to odważny pierścionek zaręczynowy dla pewnych siebie kobiet.

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z RUBINEM Z BIAŁEGO ZŁOTA

Białe złoto wyróżnia się tym, że jest kruszcem o wielkiej elegancji. Mocny czerwony kamień na jasnym tle stanie się silnie wyeksponowany co dodatkowo wzmocni jego niepowtarzalny charakter. Pierścionek zaręczynowy w białym złocie i z czerwonym rubinem jest najlepszym wyborem dla kobiet ceniących sobie klasyczną elegancję.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z RUBINEM Z RÓŻOWEGO ZŁOTA

Rubin i różowe złoto nie są tak oczywistym połączeniem, jednak razem prezentują się naprawdę zjawiskowo. Mimo zbliżonej kolorystyki nie należy spodziewać się przytłoczenia i nudy. Różowe złoto pięknie wydobywa z rubinu jego głębię i razem tworzą spójną i harmonijną kompozycję.

Sprawdź nasze bestsellery wśród pierścionków zaręczynowych z rubinem

Pierścionek zaręczynowy mosaico żółte złoto rubin diamenty

2140.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2140.00 

Pierścionek zaręczynowy vintage żółte złoto rubin diamenty

1820.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1820.00 

Pierścionek zaręczynowy mosaico białe złoto rubin diamenty

1900.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1900.00 

Pierścionek zaręczynowy vintage białe złoto rubin diamenty

3940.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3940.00 

Zobacz więcej

Pierścionki zaręczynowe RUBIN JAKO NIEZAWODNY WYBÓR

rubin pierscionek zareczynowy 1 5

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie należy do prostych zadań. Wytycznych do prawidłowego wyboru jest naprawdę wiele jednak najważniejszym jest zadowolenie partnerki. Nie wszystkie jednak kobiety mają swój ulubiony kamień. Jeżeli nie jesteś pewien czym zachwycić przyszłą narzeczoną postaw na rubin. To kamień miłości, który wywiera ogromne wrażenie.

ZMYSŁOWY RUBIN pierścionek zaręczynowy w SIXSILVER

Jeżeli szukasz jedynego w swoim rodzaju pierścionka zaręczynowego, zapraszamy do SIXSILVER. W naszych salonach stacjonarnych w Gliwicach i Bytomiu znajdziesz szeroki wybór pierścionków zaręczynowych z rubinem ale także z innymi kamieniami szlachetnymi. Nasi doświadczeni doradcy pomogą Ci rozwiać ewentualne wątpliwości a jeżeli nie możesz odwiedzić nas osobiście, zajrzyj do naszego sklepu internetowego sixsilver.pl.

rubin pierscionek zareczynowy 1 6