Blog

KLASYCZNE OBRĄCZKI ŚLUBNE – najmodniejsze wzory

sixsilver jubiler klasyczne obraczki slubne 2

Obrączki ślubne wieńczą każdą ceremonię zawarcia związku małżeńskiego. Znane od wieków zmieniały swą formę wiele razy. Znamy obrączki wielokolorowe, ozdobione przeróżnymi kamieniami szlachetnymi i w przeróżne wzory jednak w dalszym ciągu, największą popularnością cieszą się klasyczne obrączki.

KLASYCZNE OBRĄCZKI ŚLUBNE dla par

sixsilver jubiler klasyczne obraczki slubne 1

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych nie jest łatwym zadaniem, szczególnie kiedy para małżeńska ma zupełnie odmienne gusta. Oczywiście jedną z możliwości jest indywidualne dopasowanie obrączek do każdej osoby z pary jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup obrączek klasycznych. Dwie jednakowe obrączki nadadzą poczucia przynależności do drugiej osoby a ich uniwersalny styl nie zakłóci eksponowania własnej osobowości.

OBRĄCZKI ŚLUBNE KLASYCZNE

Obrączki ślubne mają służyć parze wiele lat. Z tego względu ważne jest aby wykonane były z dobrej jakości materiału. Złoto jest najlepszym ale także najbardziej popularnym wyborem. Sama jednak informacja o tym, że dane obrączki zostały wykonane ze złota nie wystarczy. Należy zwrócić uwagę na próbę złota, która posłużyła do wykonania obrączek. To właśnie próba złota odpowiada za twardość i wytrzymałość obrączek ślubnych.

sixsilver jubiler klasyczne obraczki slubne 1

OBRĄCZKI KLASYCZNE ZŁOTE – czym kierować się przy wyborze?

Obrączki jak i pozostała złota biżuteria wykonywane są w większości z mieszaniny różnych metali w tym złota. Próba złota określa jaki procent czystego złota znajduje się w danej mieszaninie. Najpopularniejszymi próbami złota są kolejno: próba 333, 585 oraz 750.

  • Próba 333 to zaledwie 33,3% czystego złota w mieszance metali. Niewielki procent szlachetnego kruszcu wynagradza fakt, że domieszki pozostałych metali sprawiają iż biżuteria tej próby jest niezwykle wytrzymała.
  • Próba 585 to 58,5% czystego złota. Ta próba złota jest najlepszym wyborem ponieważ łączy w sobie wysoki odsetek szlachetności kruszcu i dużą wytrzymałość.
  • Próba 750 to 75% czystego złota w mieszance metali. Wysoki procent złota wpływa znacząco na szlachetność biżuterii natomiast nie gwarantuje dużej wytrzymałości.

KLASYCZNE ZŁOTE OBRĄCZKI

sixsilver jubiler klasyczne obraczki slubne 2

Im wyższa próba złota użyta do produkcji biżuterii tym wyższa jej cena. Tak jak szlachetność kruszcu rośnie wraz z próbą tak też rośnie jego cena. Biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne każdej z prób złota oraz jej cenę, najkorzystniej wypada próba 585. Odpowiednia ilość czystego złota, a co za tym idzie szlachetność biżuterii, łączy się z jej wysoką wytrzymałością i przystępną ceną. W SIXSILVER znajdziecie obrączki klasyczne oraz z poszczególnych kolekcji ozdobnych wykonane z próby złota 585.

OBRĄCZKI KLASYCZNE – kolory i profile

Chociaż kwestie techniczne dotyczące obrączek ślubnych są bardzo ważne, nie należy zapominać o samym ich wyglądzie. Klasyczne obrączki nie oznaczają jednego koloru i wzoru. W SIXSILVER możecie wybrać wśród trzech kolorów złota: żółtego, białego oraz różowego a także wśród czterech typów profili zewnętrznych obrączek: płaskiego, fazowanego, półokrągłego i okrągłego.

OBRĄCZKI KLASYCZNE Z ŻÓŁTEGO ZŁOTA

Obrączki ślubne z żółtego złota to najbardziej klasyczna ich forma. Żółte złoto pięknie mieni się w słońcu, jest eleganckie i ponadczasowe. Ociepla także wizerunek osoby, która je nosi. Chociaż najlepiej wyglądają w nim osoby o ciepłym typie urody, w przypadku pierścionków nie ma to aż tak ogromnego znaczenia. Klasyczne obrączki ślubne w żółtym złocie sprawdzą się zarówno na damskiej jak i męskiej dłoni.

Poznaj nasze obrączki klasyczne z żółtego złota

Zobacz więcej

OBRĄCZKI KLASYCZNE Z BIAŁEGO ZŁOTA

Białe złoto zyskuje coraz większą popularność. Bywa mylone ze srebrem co też może wpłynąć na jego mniejszą popularność w stosunku do żółtego złota. Jest jednak o wiele bardziej dostojne. Czystość i blask jaki towarzyszy obrączką klasycznym robi niesamowite wrażenie. W odbiorze nie są nachalne i mogą być łączone z inną biżuterią zdobiącą dłonie.

Odkryj obrączki klasyczne z białego złota od SIXSILVER

Zobacz więcej

OBRĄCZKI KLASYCZNE Z RÓŻOWEGO ZŁOTA

Różowe złoto to świetna alternatywa dla osób, które cenią sobie klasyczną formę obrączek ale chciałby urozmaicić je bardziej oryginalną barwą. Jest nieco bardziej delikatne niż żółte złoto ale równie eleganckie.

Sprawdź nasze obrączki klasyczne z różowego złota

Zobacz więcej

PROFILE OBRĄCZEK ŚLUBNYCH

W naszym asortymencie znajdziecie obrączki klasyczne w wymienionych wyżej trzech kolorach złota i w czterech odmiennych profilach. Obrączki o płaskim profilu zewnętrznym jak i wewnętrznym charakteryzują się prostolinijną formą. Profil fazowany czyli o ukośnym ścięciu obwodu wyróżnia się większą unikatowością. Profil półokrągły jak sama nazwa wskazuje jest zaokrąglony po zewnętrznej stronie jednak wewnętrzny profil obrączki jest nadal płaski. Obrączki o okrągłym profilu charakteryzują się zaokrągleniem zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz.

sixsilver jubiler klasyczne obraczki slubne 3

KLASYCZNE OBRĄCZKI W SIXSILVER

Jeżeli szukacie obrączek ślubnych w klasycznej formie koniecznie odwiedźcie jeden z naszych salonów w Gliwicach lub Bytomiu. Obrączki możecie dobrać w specjalnie przygotowanej do tego strefie w salonie w Gliwicach. Nasi doradcy zaprezentują Wam wybrane wzory a także pomogą rozwiać ewentualne wątpliwości. Wszystkie obrączki będziecie mogli zamówić w rozmiarach od 5 do 35. Jeżeli chcielibyście zapoznać się z naszą ofertą przed wizytą w salonie koniecznie pobierzcie nasz katalog obrączek ślubnych. Obrączki klasyczne możecie także nabyć w naszym sklepie internetowym sixsilver.pl.