Blog

OBRĄCZKI ŚLUBNE złote kolekcje SIXSILVER

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 2

Obrączki ślubne złote to symbol nieskończonej miłości jaką przyrzekają sobie małżonkowie na ślubnym kobiercu. Ich znaczenie nie traci na wartości i od lat są ważnym elementem każdych zaślubin.

OBRĄCZKI ŚLUBNE historia powstania

Symbolika obrączek ślubnych tkwi już w samym ich kształcie. Okrąg bez początku i końca symbolizuje nieskończoność i wyraża wieczne oddanie i troskę. Historia obrączek sięga dawnych czasów starożytnego Egiptu. Ówcześni obywatele obdarowywali się wzajemnie pierścieniami wykonanymi z roślin i tym samym przysięgając sobie dozgonną miłość. Pusta przestrzeń okręgu również miała dla Egipcjan osobliwe znaczenie. Stanowiła symboliczną bramę prowadzącą do życia wiecznego. Tym sposobem obrączki ślubne nabrały silnego znaczenia kontrastując z nietrwałością materiału.

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 3

Na którym palcu nosi się ZŁOTE OBRĄCZKI ŚLUBNE?

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 1

Według polskiej tradycji obrączki ślubne noszone są na palcu serdecznym prawej dłoni. Ten sam zwyczaj obowiązuje także w pozostałych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Co ciekawe, inaczej jest w krajach Ameryki Północnej i Południowej a także zachodniej Europy gdzie obrączki ślubne noszone są na palcu serdecznym lewej dłoni. Zwyczaj ten kultywowany był w starożytności gdzie wierzono, że przez serdeczny palec lewej ręki przechodzi żyła “vana amoris”, która prowadzi krew z palca prosto do serca.

OBRĄCZKI ŚLUBNE ZŁOTE

Obrączki ślubne mimo swej symboliki są przede wszystkim biżuterią, która ma służyć osobom, które ją noszą przez długie lata. Aby przetrwały podczas wykonywania codziennych czynności a przy tym nie utraciły swojego pierwotnego blasku, muszą zostać wykonane z dobrej jakości kruszcu. Najbardziej odpowiednim będzie więc złoto.
Samo złoto nie jest jednak jedynym kryterium. Na rynku istnieje wiele prób złota, które określają wytrzymałość i szlachetność materiału.

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 1

PIĘKNE OBRĄCZKI ŚLUBNE wykonane są z odpowiedniej próby złota

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 5

Gotowy materiał zwany ogólnie złotem, z którego wytwarzane są obrączki ślubne to w rzeczywistości mieszanka metali gdzie czyste złoto stanowi jedynie odsetek. Czyste złoto jest zbyt plastyczne aby można było z niego wykonać wytrzymałą biżuterię. Wyróżnia się wiele prób złota, które określają ilość czystego złota zawartego w mieszance a także charakteryzują plastyczność i wytrzymałość materiału. Najbardziej znanymi są:

  • próba 333 (8 karatów) gdzie czyste złoto stanowi 33,3%
  • próba 585 (14 karatów) gdzie czyste złoto stanowi 58,5%
  • próba 750 (18 karatów) gdzie czyste złoto stanowi 75%

CHARAKTERYSTYKA PRÓB ZŁOTA

Wybór samej próby złota może nie być prostą decyzją. Należy więc wziąć pod uwagę kilka czynników. Próba 333 zawiera stosunkowo małą ilość czystego złota. Wpływa to negatywnie na szlachetność kruszcu jednak wysoki odsetek domieszki innych metali sprawia, że biżuteria wykonana z tej próby jest niezwykle wytrzymała. Próba 585, która w połowie składa się z czystego złota łączy w sobie dwie ważne zalety: jest bardzo wytrzymała a równocześnie posiada odczuwalną szlachetność kruszcu. Próba 750 zawiera największy odsetek czystego złota jednak może nie być zbyt trwała przy dłuższym użytkowaniu.

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 2

ŚLUBNE OBRĄCZKI ŻÓŁTE ZŁOTO

W SIXSILVER znajdziecie obrączki ślubne wykonane ze złota różnych kolorów. Żółte złoto nieustannie cieszy się największą popularnością wśród par. Samo pojęcie obrączek ślubnych przywodzi na myśl żółte złoto, które kojarzy się z luksusem i elegancją. Obrączki ślubne niekoniecznie muszą mieć prostą formę. Żółte złoto idealnie komponuje się z diamentami oraz innymi kamieniami szlachetnymi.

Odkryj obrączki ślubne wykonane z żółtego złota

Zobacz więcej

OBRĄCZKI ŚLUBNE ZŁOTO BIAŁE

Białe złoto wyróżnia się niezwykle szlachetnym blaskiem. Czystość kruszcu może symbolizować czystość intencji jakie mają wobec siebie małżonkowie. Dodatkowo białe złoto stanowi idealną bazę dla wszystkich kamieni jakie chcielibyście umieścić w Waszych obrączkach. Chociaż białe złoto nie jest standardowym wyborem, zaczyna cieszyć się coraz większa popularnością.

Zobacz bestsellery wśród obrączek ślubnych z białego złota

Zobacz więcej

OBRĄCZKI ŚLUBNE ZŁOTO RÓŻOWE

Różowe złoto jest często wybierane jako zamiennik żółtego złota. Specyficzny kolor złota ma stale poszerzające się grono wielbicieli a dodatkowo odcień różu świetnie komponuje się z białym złotem. Obrączka w kolorze różowego złota może pięknie komponować się z białą biżuterią będąc przy tym oryginalna i elegancka.

Znajdź swoje wymarzone obrączki z różowego złota

Zobacz więcej

OBRĄCZKI MIESZANE ZŁOTO

Obrączki ślubne wykonane z różnych kolorów złota są propozycją dla par, które preferują oryginalne i niepowtarzalne wzory. Najczęściej wybieranymi obrączkami są klasyczne lub te wykonane z jednego koloru złota. Wybór ten podyktowany jest chęcią posiadania obrączek, które nigdy nie wyjdą z mody. Nie wszystkie jednak pary chcą powielać ten schemat i to właśnie dla nich SIXSILVER przygotował ofertę obrączek z mieszanego złota.

Sprawdź obrączki ślubne z mieszanego złota

Zobacz więcej

NAJPIĘKNIEJSZE OBRĄCZKI ŚLUBNE w SIXSILVER

sixsilver jubiler obraczki slubne zlote 4

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem niepowtarzalnych obrączek ślubnych dobrej jakości, koniecznie odwiedźcie SIXSILVER. Dla wszystkich przyszłych małżonków przygotowaliśmy rozległą ofertę obrączek ślubnych o przeróżnych wzorach i kolorach. Wszystkie wykonane ze złota próby 585 będą służyć Wam przez długie lata. Zachęcamy do pobrania katalogu obrączek ślubnych gdzie poznacie wszystkie nasze modele, które następnie możecie zamówić do jednego z naszych salonów.