Blog

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z DIAMENTAMI

sixsilver jubiler pierscionki zareczynowe z diamentami 1 1

Pierścionki zaręczynowe z diamentami od lat podbijają serca kobiet na całym świecie. Symbolika jaka tkwi w pierścionku zaręczynowym dużo mówi o zamiarach osoby, która go wręcza, tak więc cała reszta mogłaby pozostać jedynie dodatkiem. Diament jednak nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Przyciąga uwagę i zachwyca nieustannie swoją nieskazitelną czystością.

sixsilver jubiler pierscionki zareczynowe z diamentami 1
PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z DIAMENTAMI

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY diament przyjacielem kobiety

Nie ma bardziej znanego powiedzenia jak “diamonds are a girl’s best friends”, które wkradło się do świadomości społecznej dzięki słynnej roli Marilyn Monroe w filmie “Mężczyźni wolą blondynki”. Co jednak sprawia, że diament posiada w sobie moc, która zjednała sobie przychylność tak licznego grona kobiet? Niezaprzeczalnie diament jest najtwardszą substancją, która występuje w przyrodzie. Stworzona w 1812 roku skala Mohsa, która określa 10 stopni twardości minerałów, zamieszcza diament na najwyższym 10-tym miejscu. Jest najtwardszym kamieniem, nie dającym się nawet zarysować innym materiałom. Być może właśnie ta trwałość, która słodko-gorzkim stwierdzeniem jest większa niż niektóre relacje międzyludzkie, sprawia, że kobiety tak mocno go pożądają.

sixsilver jubiler pierscionki zareczynowe z diamentami 2

DIAMENT – proces powstawania

Wróćmy jednak do samego początku, a więc do procesu powstawania diamentu. Przez miliony lat w naturalnym procesie kształtuje się on w ziemi z krystalicznych cząsteczek węgla. Diament nie powstaje jednak w przypadkowych miejscach. Aby się wykształcił, muszą być spełnione określone warunki. Wysokie ciśnienie oraz równie wysoka temperatura są w tym procesie niezbędne. Czas jaki jest potrzeby do wykształcenia się diamentu oraz jego niezwykła rzadkość występowania w przyrodzie przyczyniły się także do jego bardzo wysokiej wartości materialnej. Dodatkowo diament to kamień, który jest trudno topliwy, jest izolatorem i ma doskonałą przewodność cieplną.

Odkryj nowości wśród naszych pierścionków zaręczynowych z diamentem

Pierścionek zaręczynowy żółte złoto brylant serce

1240.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1240.00 

Pierścionek zaręczynowy żółte złoto brylant serce

1900.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1900.00 

Pierścionek zaręczynowy białe złoto brylant serce

1240.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1240.00 

Pierścionek zaręczynowy białe złoto brylant serce

1900.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1900.00 

Zobacz więcej

DIAMENT na przestrzeni wieków

sixsilver jubiler pierscionki zareczynowe z diamentami 3

Co ciekawe już sama nazwa kamienia definiuje jego cechy. Diament pochodzi łacińskiego słowa “diamentum” lub greckiego “adamantos”, co tłumaczy się jako “niezwyciężony, niezniszczalny, niepokonany”. Diament ceniony był od już w czasach starożytności. Dla starożytnych egipcjan diament był symbolem władzy i mądrości, dlatego też umieszczany był na środku krzyża Ankh, czyli najważniejszego egipskiego znaku życia.
W starożytnych Indiach diament uchodził za symbol czystości. Wierzono wówczas, że powstawał po uderzeniu błyskawicy w kamień, dlatego przybierał cechy ochronne.
W starożytnej Grecji i Rzymie diamenty uznawane były za łzy bogów i cząsteczki gwiazd spadających na ziemię. Twardość tych kamieni symbolizowała niezwyciężoność, były więc noszone przez wojowników podczas bitew.
W średniowiecznej Europie diamentom nadawano właściwości lecznicze a ich pył wykorzystywano do produkcji leków.

DIAMENT A BRYLANT – subtelna różnica

Bardzo częstym pytaniem pojawiającym się przy okazji zainteresowania się tematem kamieni szlachetnych, jest różnica między diamentem a brylantem. Czy jest to ten sam kamień, a może to dwa zupełnie różne minerały? Otóż diament i brylant to ten sam kamień szlachetny z tą różnicą, że diament jest surowym minerałem, nie poddanym obróbce o matowej powierzchni i średnim połysku. Brylant natomiast to diament poddany obróbce i procesie szlifowania, który nadał mu pięknego połysku.

Sprawdź nasz bestsellery wśród pierścionków zaręczynowych z diamentem

Pierścionek zaręczynowy in love żółte złoto diament

1080.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1080.00 

Pierścionek zaręczynowy in love białe złoto diamenty

1580.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1580.00 

Pierścionek zaręczynowy żółte złoto diament

1080.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1080.00 

Pierścionek Zaręczynowy Glamour Białe Złoto Diamenty

680.00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 680.00 

Zobacz więcej

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY diament amuletem wspólnej przyszłości

Diamenty umieszczone w pierścionkach zaręczynowych bez wątpienia stanowią piękną ozdobę. Są także swego rodzaju talizmanem, dzięki swoim cechom nadawanym im od wielu stuleci. Diament symbolizuje harmonię, zdolność przetrwania wszelkich przeciwności oraz trwałość związku. Dzięki swej barwie są alegorią czystości, uczciwości i szczerości zamiarów. Natomiast należy pamiętać, że diament zdobyty nieuczciwie przyniesie nieszczęście.

sixsilver jubiler pierscionki zareczynowe z diamentami 4

OBRĄCZKI Z DIAMENTAMI popularny wybór wśród par

Oprócz pierścionków zaręczynowych bardzo popularne stały się obrączki ślubne z diamentami. Proste obrączki, bez kamieni i wzorów, po latach swojej świetności powoli ustępują miejsca obrączką bardziej ozdobnym. Diament dzięki swoim niepowtarzalnym cechom jest kamieniem idealnym aby osadzić go w obrączce ślubnej. W SIXSILVER znajdziecie obrączki z żółtego, białego i różowego złota z pojedynczym diamentem lub z kilkoma. Wybór idealnej pamiątki zaślubin należy do Was.

Poznajcie obrączki ślubne z diamentami od SIXSILVER

Zobacz więcej

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z DIAMENTAMI w SIXSILVER

W ofercie SIXSILVER znajdziecie ogromną ilość pierścionków zaręczynowych z diamentami. Proponujemy delikatne pierścionki z małymi pojedynczymi brylantami, głęboko osadzonymi w szynie, a także te z bardziej okazałym kamieniem. Znajdziecie u nas pierścionki z żółtego i białego złota gdzie diament może być jedynym kamieniem lub wystąpić w towarzystwie innych minerałów. Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów w Gliwicach lub Bytomiu. Osoby, które nie mogą pojawić się w salonie, zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego sixsilver.pl, gdzie nasza oferta pierścionków jest równie okazała.