PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY KSIĘŻNEJ DIANY – historia konfliktu

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 1 1

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany owiany jest już legendą. Pierwszy raz światło dzienne ujrzał 6 lutego 1981 roku, w którym to dniu zgodnie z tradycją książę Karol oświadczył się Lady Dianie Spencer. Od tej pory stał się symbolem niezgody między małżonkami.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 1
PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY KSIĘŻNEJ DIANY
źródło: https://www.oprahdaily.com/entertainment/a34437384/princess-diana-engagement-ring/

Historia królewskiej niezgody

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 2
Księżna Diana
źródło: https://www.brides.com/story/why-princess-diana-engagement-ring-was-controversial

Historię związku Diany i księcia Karola ciężko nazwać romantyczną relacją dwóch pokrewnych dusz. Problemy zaczęły się jeszcze przed zaręczynami pary. Serce księcia Karola od dawna bowiem było zajęte przez inną kobietę – Camillę Parker-Bowles. Jego wybranka nie przypadła jednak do gustu królowej Elżbiecie, a na Karolu spoczął obowiązek znalezienia odpowiedniej tym razem kandydatki na żonę. Młoda, wysoko urodzona i uległa Lady Diana wydawała się być idealną kandydatką. Zaaranżowano więc spotkanie a dwa lata później postanowiono przeprowadzić oficjalne oświadczyny. Mimo publicznym zapewnieniom, nie było mowy o większej lub mniejszej miłości między parą książęcą.

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY DIANY – powszechny unikat

Kiedy pewnego chłodnego poranka Diana spotkała się z Karolem, otrzymała katalog pierścionków zaręczynowych marki Garrard & Co. Garrard jest firmą tworzącą biżuterię dla rodziny królewskiej od pokoleń ale ich wyroby są też dostępne dla klientów spoza rodziny królewskiej. W katalogu można znaleźć pierścionki w przedziale cenowym od kilku do kilkudziesięciu tysięcy funtów. Chociaż wielu osobom taka możliwość wyboru z katalogu wydawać by się mogła niezwykłym gestem, w rodzinie królewskiej było to złamanie reguł. Od lat pierścionki zaręczynowe dla nowo wstępujących do rodziny królewskiej były tworzone na specjalne zamówienie a więc nikt spoza tego wąskiego grona nie mógł liczyć na zakup identycznego pierścionka. Po raz pierwszy w historii księżna miała posiadać pierścionek dostępny w ogólnej sprzedaży, co było jednym z pierwszych sporów, mających prowadzić do dalszej niechęci królowej wobec młodej księżnej.

Unikatowe pierścionki zaręczynowe z szafirem w SIXSILVER

Zobacz więcej

Dlaczego PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z SZAFIREM?

Pierścionek zaręczynowy Diany to przepiękny 12-karatowy cejloński szafir, osadzony w 18-karatowym białym złocie, otoczony 14 diamentami. Wykonany został tradycyjnie przez firmę Garrard & Co na wzór broszki, którą w 1840 roku książę Albert zamówił dla królowej Wiktorii. Wiele źródeł podaje różne informacje dotyczące samej decyzji Diany. Książę Karol miał przyznać, że był to wówczas najdroższy pierścionek w ofercie. Ktoś inny miał powiedzieć, że wybrała pierścionek z największym kamieniem, natomiast sama Diana stwierdziła, że nie był wcale największy ale najładniejszy i pasował do koloru jej oczu. 

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 3
sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 4
Księżna Kate i książę William
źródło: https://www.oprahdaily.com/entertainment/a34437384/princess-diana-engagement-ring/

Mimo wszelkich późniejszych konfliktów i niedomówień z samym Karolem jak i pozostałymi członkami rodziny królewskiej, które doprowadziły do separacji a następnie rozwodu pary, Diana nieustannie nosiła wybrany przez siebie pierścionek zaręczynowy. Po jej śmierci otrzymał go książę Harry, który kolejno przekazał go bratu Williamowi w momencie, gdy ten postanowił zaręczyć się z księżną Kate. Wydawać by się mogło, że mimo całego swojego wdzięku, pierścionek zaręczynowy Diany może nieść ze sobą klątwę nieudanego związku. Księżna Kate udowadnia jednak, że nie daje wiary takim zabobonom.

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY KSIĘŻNEJ DIANY – popularny wybór 

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany doczekał się wielu imitacji. Oprócz prawie identycznych kopii, na rynku jubilerskim można znaleźć pierścionki zaręczynowe o podobnym schemacie – szafir otoczony diamentami. Kolor złota w jakim osadzone są kamienie zależy od preferencji. W ofercie SIXSILVER znajdziecie pierścionki zaręczynowe z szafirem i diamentami o iście królewskim szyku.

Odkryj nasze pierścionki zaręczynowe z szafirem

Zobacz więcej

SZAFIR kamień o leczniczych konotacjach

Wartość diamentów na rynku jest niepodważalna. Od lat cieszą się powodzeniem i zainteresowaniem. Chociaż są obecne w pierścionku zaręczynowym Diany, nie one grają pierwsze skrzypce. Całą uwagę przykuwa okazały 12-karatowy szafir cejloński. Szafir zaraz po diamencie jest najtwardszym minerałem, który występuje w naturze. Jego nazwa w języku greckim i arabskim dosłownie oznacza niebieski kamień. Chociaż w naturze występuje w różnych odcieniach to właśnie niebieski jest tym najbardziej klasycznym.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 5
sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 6

Szafir jest kamieniem, któremu od czasów starożytności przypisuje się magiczne właściwości. Dawniej uważany był za kamień nieśmiertelności i wiecznej młodości. Ciekawe, że właśnie szafir wybrała księżna Diana, która mimo upływu lat nadal reprezentuje te wspaniałe cechy. W XIII wieku papież Innocenty II wydał dekret w którym nakazywał wszystkim biskupom nosić pierścień z szafirem. Miał on chronić duchownych przed złymi wpływami. Szafirowi przypisuje się także moc zwalczania chorób takich jak choroby serca, skóry nerek i pęcherza.

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z SZAFIREM w SIXSILVER

Do dziś dnia pierścionek zaręczynowy z szafirem jest bardzo często wybierany zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety, które w związku decydują o tego typu sprawach. Jeżeli szukacie tego typu pierścionka zaręczynowego, zapraszamy do salonów SIXSILVER. Znajdziecie u nas szeroki wybór pierścionków z szafirem, w otoczeniu diamentów osadzonych w białym lub żółtym złocie. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą pierścionków z szafirem w sklepie internetowym sixsilver.pl.

sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy ksieznej diany 7