Blog

TOPAZ pierścionek zaręczynowy z mistycznym amuletem

sixsilver jubiler topaz 2

Pierścionek zaręczynowy to element biżuterii o niezwykle wielkim znaczeniu a jego symbolika stawiana jest na równi ze znaczeniem obrączek ślubnych. Pierścionek zaręczynowy wyróżnia się jednak pewną niewiadomą. Jest złożoną propozycją i obietnicą wspólnych, ekscytujących przeżyć. Chociaż wiele jest na rynku jubilerskim pierścionków zaręczynowych, wybór tego jedynego nie należy do łatwych zadań. Topaz pierścionek zaręczynowy potrafi wznieść na zupełnie nowy poziom. Jest to element, który nadaje biżuterii innego wymiaru.

KAMIEŃ SZLACHETNY – minerał z ukrytym pięknem

sixsilver jubiler topaz 2
TOPAZ w pierścionku zaręczynowym

Zdobienie pierścionków jak i innych elementów biżuterii kamieniami szlachetnymi jest praktyką często stosowaną. Kluczem do stworzenia niepowtarzalnej biżuterii jest odpowiednia obróbka kamienia. Szlifowanie kamieni szlachetnych to ekstremalnie trudna sztuka, która pozwala wydobyć z kamieni całe ukryte w nich piękno. Przenikające przez oszlifowany kamień światło, wydobywa z niego gamę przeróżnych barw nadając mu iście spirytualnego waloru. Nadanie kamieniowi odpowiedniego kształtu dopełnia jego metamorfozę ze zwykłego surowca w kamień szlachetny.

TOPAZ – kamień o wielu obliczach

Topaz to imponujący kamień szlachetny o bogatym zastosowaniu. Oprócz swojego czynnego udziału w jubilerstwie, służy też jako substrat do materiałów ogniotrwałych i ściernych. Jego nazwa pochodzi z greckiego topázios co znaczy “poszukiwać” lub od literackiego języka Indii sanskryskiego, w którym to nawiązuje do pomarańczowo-złotej barwy minerału. Topaz występuje jednak pod wieloma kolorystycznymi odmianami. Oprócz pomarańczowego spotkamy topaz w kolorze czerwieni, brązu i zieleni. Popularny jest także niebieski topaz jednak barwa ta powstaje sztucznie, poprzez napromieniowanie bezbarwnych kamieni topazu. Mnogość barw a także możliwość wykorzystania kamienia na wielu płaszczyznach, czyni go swego rodzaju kameleonem wśród kamieni szlachetnych.

sixsilver jubiler topaz 3

TOPAZ w wierzeniach starożytnych

sixsilver jubiler topaz 4

Topaz znalazł także swoje miejsce wśród wielu starożytnych ale też współczesnych wierzeń. W starożytnym Egipcie był symbolem boga Słońca Ra. W starożytnym Rzymie natomiast utożsamiano go z Apollinem –  bogiem piękna, sztuki i muzyki. Wierzono także, że topaz może zapobiec chorobom klatki piersiowej i bólom brzucha, dlatego wykorzystywano go jako swego rodzaju amulet. Oprawienie topazu złotem i noszenie go na szyi odpędzało zły omen i dodawało spokoju ducha. Topaz nadal należy do dziewięciu świętych kamieni w wierzeniach hinduskich. Według ludności hinduskiej noszenie ze sobą topazu dodaje inteligencji i wydłuża życie.

TOPAZ – kamień wielu barw

Z technicznego punktu widzenia, topaz to kamień o wartości 8 w skali Mohsa. Jego wartość nie jest jednak definiowana poprzez rozmiar jaki osiąga a kolor. Niezaprzeczalnie najpopularniejszym kolorem topazu jaki występuje w jubilerstwie jest niebieski. Wiele pierścionków zaręczynowych, które zdobione są topazem, wykorzystuje właśnie jego niebieski odcień. Powstaje on poprzez napromieniowanie bezbarwnego topazu przez co często przypomina akwamaryn. Nadawanie topazom różnych barw poprzez napromieniowanie jest bardzo często stosowaną praktyką.

Poznaj nasze bestsellery wśród pierścionków zaręczynowych z topazem

Pierścionek zaręczynowy mosaico białe złoto topaz diament

Original price was: 1409.00 zł.Current price is: 1040.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1040.00 

Pierścionek zaręczynowy mosaico żółte złoto topaz diamenty

Original price was: 1409.00 zł.Current price is: 1040.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1040.00 

Pierścionek zaręczynowy mosaico białe złoto topaz diament

Original price was: 1599.00 zł.Current price is: 1180.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1180.00 

Pierścionek Zaręczynowy Mosaico Żółte Złoto Topaz Diamenty

Original price was: 2389.00 zł.Current price is: 1760.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1760.00 

Zobacz więcej

Pierścionek zaręczynowy TOPAZ jako amulet

Średniowieczne wierzenia ludności w odniesieniu do kamieni szlachetnych nadal utrzymują się we współczesnych świecie. Zalety topazu są nadal szeroko wychwalane. Topaz polecany jest często osobom, które zmagają się z zaburzeniami widzenia a także chorobą stawów. Ich moc według niektórych pomaga w walce z anoreksją i wzmacnia metabolizm. Amulet z topazem wspomaga także walkę z depresją, odstrasza lęki, wnosi spokój i harmonię do życia ludzi. Pierścionek zaręczynowy z dodatkowymi cechami amuletu stanowić będzie nadzwyczajną ozdobę o spirytualnym charakterze.

sixsilver jubiler topaz 5

Pierścionek zaręczynowy z topazem – pielęgnacja

sixsilver jubiler topaz 1

Czyszczenie biżuterii z topazem wymaga dużej ostrożności. Najbezpieczniejszym sposobem będzie użycie wody w temperaturze pokojowej i delikatne przetarcie kamienia miękką szczoteczką. Pielęgnacja topazu nie kończy się jednak na systematycznym oczyszczaniu go. Należy także uważać na nagłą zmianę temperatur, szczególnie na gorąco, które może spowodować niepożądaną barwę kamienia. Nie należy więc wystawiać biżuterii z topazem na mocne słońce. Chociaż topaz jest kamieniem bardzo mocnym, łatwo może ulec pęknięciu. Dlatego też biżuterię z topazem należy traktować z wyjątkową ostrożnością.