Aktualności

Targi biżuterii już za nami!

Niedawno wróciliśmy z targów Amberif 2018, które odbyły się w Gdańsku pod koniec marca. Jak co roku było to niesamowite przeżycie, któremu towarzyszyło odkrywanie najnowszych trendów w biżuterii. Na Amberifie w tym roku swoje błyskotki zaprezentowało ponad 470 wystawców z 15 krajów. Wyobrażacie sobie ile było oglądania?

Nam mieniło się w oczach, ale spróbowaliśmy znaleźć dla Was najciekawsze produkty, które dopasują się idealnie do tegorocznych trendów i zarazem będą ponadczasową biżuterią, która zawsze będzie cieszyć oko.

Spis treści

Fruit Bijoux

Gdy na naszym targowym szlaku nagle wyłoniło się stoisko firmy Fruit Bijoux stwierdziliśmy, że nie odejdziemy od nich z pustymi rękami. Niesamowita kolorystyka i nowoczesna forma biżuterii, którą tworzą oczarowała nas do granic możliwości. Fruit Bijoux to tak naprawdę dwoje wspaniałych pełnych inwencji ludzi, którzy stworzyli odważne wzory pierścionków i kolczyków nieco odbiegających od tych standardowych. To biżuteria stworzona na bazie srebra, srebra pozłacanego oraz srebra rodowanego połączonego z akrylem w kolorach, o których się Wam nie śniło.

Fruit Bijoux to firma polska rodem z Trójmiasta, choć rozpoznawana nie tylko w naszym pięknym kraju. Fruita znają kupcy z Francji, Holandii, Niemiec czy Hiszpanii. Zdradzimy Wam, że jedna z naszych polskich sieciówek również wprowadziła ich biżuterię, jednak kolorystyka u nich dostępna jest ograniczona, podczas gdy u nas możecie rozkoszować się wszystkimi barwami tęczy od Fruit Bijoux. Ich topy do pierścionków są gwintowane i działają na podobnej zasadzie jak Melano, jednak tu styl jest zupełnie inny, więc obydwie firmy nie są dla siebie konkurencją.

Melano

A jeśli już o Melano mowa to firma ta przygotowała specjalnie dla Was nową wiosenną kolekcję oczek, ale również wprowadza na polski rynek nową siostrzaną markę Sparkling Jewels przentującą dwie linie. Sparkling Jewels Sweet Life to biżuteria wykonana ze stali szlachetnej w formie naszyjników w kształcie lodów, cukierków i lizaków, które będziecie mogły, drogie Panie, wypełnić przepięknie pachnącymi kulkami o rozmaitych kolorach, które można wymieniać do woli. Sparkling Jewels natomiast w swojej głównej linii szykuje dla Was kolekcję biżuterii wyprodukowaną ze srebra, działającą na podobnej zasadzie jak w Sweet Life, jednak oprawa przyjmie tu nieco bardziej elegancką i dostojną formę, a wymieniane w środku kulki będą wykonane głównie z kamieni naturalnych.

Sparkling Jewels natomiast w swojej głównej linii szykuje dla Was kolekcję biżuterii wyprodukowaną ze srebra, działającą na podobnej zasadzie jak w Sweet Life, jednak oprawa przyjmie tu nieco bardziej elegancką i dostojną formę, a wymieniane w środku kulki będą wykonane głównie z kamieni naturalnych.

Motyle.net

Naszemu zachwytowi na Amberifie nie było końca, jednak kolekcja, którą wybraliśmy dla Was na ten sezon totalnie skradła nasze serca. Inspiracją dla jej twórców jest świat roślin i zwierząt, architektura, moda oraz człowiek. Odejście od tradycyjnego jubilerstwa wyzwoliło w twórcach Motyli totalną ekspresję która łączy ze sobą surowość i wielokolorowe piękno. W tych niesamowitych wyrobach również zachwycają kolory, ale także kunszt wykonania i niepowtarzalność. Każdy produkt niesie za sobą przesłanie i sprawia, że osoba która go ubiera czuje się wyjątkowa i wyróżniona. Serie Monarchy, Aurora, Skin to skin i wiele innych zmieniają wyobrażenie o dzisiejszej biżuterii.

Ogrom wzorów od Motyle jest już dostępny w naszym Salonie, a jeśli spodoba Wam się model, którego aktualnie nie posiadamy to pamiętajcie, że wszystkie ich wyroby możecie u nas zakupić w cenach niższych niż na stronie internetowej Motyli (oni sami wolą zajmować się projektowaniem nowych błyskotek) no i oczywiście w cenach nieporównywalnych do tych, które zaprezentuje Wam jedna z sieciówek.

A jeżeli ktoś z Was myśli o zaręczynach, bądź jedna z Was marzy o zakupie pierścionka z przepięknym szlachetnym kamieniem to spieszymy poinformować, że poszerzyliśmy również naszą ofertę pierścionków z brylantami, topazami, szafirami i innymi cudownymi oczkami. Uchylimy rąbka tajemnicy, ze niektóre z nich występują nie tylko w klasycznej wersji, ale zakute są w piękne wiktoriańskie oprawy.

Podsumowując nasze 4-dniowe tourne’e po gdańskich halach, wypełnionych po brzegi przepiękną biżuterią, myślimy że przywieźliśmy Wam najciekawsze perełki, na które do dnia dzisiejszego nie możemy się napatrzeć. A co Wy o nich sądzicie? Zapraszamy i zachęcamy do wystawienia im oceny w naszym i oczywiście Waszym Salonie SixSilver.