Blog

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z GRAWEREM – wyjątkowy symbol zaślubin

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 1

Obrączki ślubne z grawerem stały się hitem wśród planujących ślub par. Są niepowtarzalne i wyjątkowe, a dodatkowo niosą ze sobą niezwykle cenne dla pary przesłanie. Czym jednak jest grawer i jak się go wykonuje? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 1
OBRĄCZKI ŚLUBNE Z GRAWEREM

Czym jest GRAWER?

Grawer polega na trwałym wypaleniu na powierzchni przedmiotu dowolnego tekstu lub elementu graficznego. Jest to jedna z najstarszych technik zdobniczych, znana od zamierzchłych czasów. Najstarszymi znanymi wyrobami z grawerunkiem są naczynia z Babilonii, których pochodzenie datuje się na 2000 rok p.n.e. Do czasu pojawienia się laserów, do grawerunku posługiwano się dłutem mechanicznym.

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 4

Narzędzia do grawerowania

Rozwój technologii przyczynił się do zwiększonej liczby narzędzi jakimi można wykonać grawer. Wszystkie dopasowane są do potrzeb użytkownika, który może zdecydować czy podczas grawerunku chce polegać na sile swoich mięśni czy na maszynie.

Narzędzia do grawerowania ręcznego

Narzędzia służące do grawerunku ręcznego to przede wszystkim oferta dla ludzi, którzy są pasjonatami tego typu zdobień. Na rynku jest ich dosyć szeroki wybór a wśród nich:

  • Rylec grawerski – wyglądem przypomina pręt i pozwala grawerować w zarówno miękkich materiałach, typu drewno czy skóra, jak i w twardych tworzywach, takich jak metal.
  • Dłuto grawerskie – jest narzędziem, którym łatwo wykonać grawerunek zarówno w drewnie, ceramice, metalu a nawet szkle. Wyglądem bardzo przypomina rylec ale różni się od niego dając więcej możliwości w tworzeniu różnorodnych wzorów.
  • Igła grawerska (rysik) – narzędzie służące do grawerowania z użyciem techniki suchej igły (suchorytu). Wyposażona jest w dwa ostrza o odmiennych kształtach co daje więcej możliwości przy rzeźbieniu czy tworzeniu grawerów wypukłych.
  • Gładzik polerski – służy do polerowania krawędzi w końcowym etapie procesu grawerunku.

Odkryj nasze bestsellery wśród obrączek ślubnych

Zobacz więcej

Narzędzia do grawerowania mechanicznego

Grawerowanie na większą skalę wymaga użycia narzędzi mechanicznych, które usprawniają pracę. Wykorzystywane są one do grawerowania biżuterii w tym obrączek ślubnych i należą do nich:

  • Diamenciarka przeznaczona dla jubilerów i służy do grawerowania pierścionków, bransoletek czy obrączek, na których powierzchni wykonuje drobne nacięcia za pomocą frezu diamentowego.
  • Grawerka komputerowa – służy do grawerowania zarówno standardowych materiałów jak drewno, skóra, metal jak i nietypowych, np. wosk lub akryl. Jest to narzędzie bardzo wszechstronne, przy użyciu którego jesteśmy w stanie wykonać bardzo zróżnicowane tematycznie projekty na dowolnych materiałach.
  • Grawerka pneumatyczna – pozwala na grawerowanie różnorodnych materiałów bez większego wysiłku. Narzędzie wykorzystuje sprężone powietrze oraz precyzyjne pióro grawerskie, które trzymane w dłoni przez rzemieślnika, pozwala na wykonywanie ozdób z ręczną precyzją przy jednoczesnym użyciu siły mechanicznej. 

Sprawdź obrączki z diamentami od SIXSILVER

Zobacz więcej

OBRĄCZKI GRAWEROWANE – przebieg grawerowania laserowego

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 2

Obrazek lub tekst, który chcemy wygrawerować, musi najpierw zostać przetransportowany do programu graficznego, w którym to powstaje końcowy projekt grawera. Następnie projekt ten za pomocą właściwego sterownika zostaje przesłany z komputera do lasera. Operator lasera umieszcza następnie przedmiot, na którym ma zostać wykonany grawer, w obszarze roboczym i dostosowuje wysokość wiązki do wysokości przedmiotu. Po zatwierdzeniu wszystkich ustawień rozpoczyna się proces samego grawerowania. Podczas grawerowania wiązka lasera silnie nagrzewa materiał i nadpala go tworząc wcześniej ustalony wzór.

OBRĄCZKI Z GRAWEREM – ile trwa wykonanie wzoru?

Sam proces grawerowania nie trwa przesadnie długo. Grawery umieszczone na obrączkach są niewielkie, a dodatkowo cała komputeryzacja procesu maksymalnie ułatwia zadanie. Jeżeli jesteśmy zmuszeni czekać na wykonanie grawera kilka dni, spowodowane będzie to dużą ilością zleceń lub faktem, że nie każdy jubiler posiada taką usługę na miejscu.

Obrączki z motywem serca w SIXSILVER

Zobacz więcej

OBRĄCZKI ŚLUBNE GRAWEROWANE – przegląd popularnych wzorów

W dalszym ciągu najpopularniejszym typem grawera jest tekst mówiący o miłości lub data ślubu czy urodzin małżonka. Niektóre pary decydują się na cytaty ze swoich ulubionych lektur, filmów czy piosenek. Grawery przybierają czasem także zabawną formę w postaci żartu czy śmiesznej sentencji. Innym razem są to religijne cytaty. Oprócz tekstu pary decydują się na różne grafiki, z których najpopularniejszymi są serduszka czy odbicie dłoni.

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 3

OBRĄCZKI Z GRAWEREM NA ZEWNĄTRZ

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 1 1

Należy pamiętać, że grawer umieszczony na obrączce ślubnej musi spełniać określone wymogi. Kluczowym aspektem jest ilość znaków jakie możemy umieścić na obrączce. Jeżeli decydujecie się na tekst musicie dokładnie przemyśleć jego treść, aby nie była za długa. Nie każda forma obrączki pozwoli także na wykonanie dowolnego grawera. Grawer na zewnątrz obrączki jest traktowany tak samo jak ten wewnątrz. Przy jego wykonaniu nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań, jednak radzimy dokładnie przemyśleć tą decyzję aby po kilku latach projekt nie znudził się. Grawer wewnątrz obrączki (szczególnie klasycznej) pozostawia ją odporną na zmieniającą się modę, zostawiając symbol pod nią ukryty naszej cennej świadomości.

GRAWER NA OBRĄCZKACH ile kosztuje?

Wykonanie grawera nie jest przesadnie drogie. W SIXSILVER podstawowe grawery diamentowe i laserowe z tekstem wykonamy dla Was za darmo. Projekty grawerów na zamówienie wykonamy dla Was od 200 zł. Cena będzie zależała od projektu, dlatego zachęcamy do uprzedniej konsultacji z naszymi doradcami.

Sprawdź obrączki ze splotem

Zobacz więcej

OBRĄCZKI ŚLUBNE Z GRAWEREM w SIXSILVER

W SIXSILVER macie możliwość zamówienia obrączek ślubnych z grawerem. Zarówno w salonach stacjonarnych jak i sklepie internetowym znajdziecie przeróżne stylistycznie obrączki, które dodatkowo będziecie mieli możliwość spersonalizować. Mieszkańców Gliwic i okolic zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu w Gliwicach, gdzie czeka na Was specjalna strefa, w której przy pomocy naszych doradców dokonacie wyboru Waszych wymarzonych obrączek.

sixsilver jubiler obraczki slubne z grawerem wyjatkowy symbol zaslubin 1 2