Blog

ORYGINALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY tanzanit – kamień o niezwykłym kolorze

pierscionek zareczynowy tanzanit cover
pierscionek zareczynowy tanzanit 1

Niezwykła głębia i ponadczasowy wygląd to cechy jakich szukamy w biżuterii, szczególnie tak symbolicznej jak pierścionek zaręczynowy Tanzanit spełni wszelkie oczekiwania jako kamień o bogatej kolorystyce i nieoczywistej historii. Zastanawiasz się nad pierścionkiem zaręczynowym z niebieskim kamieniem? Postaw na tanzanit.

Historia pochodzenia tanzanitu

Tanzanit w odróżnieniu od innych znanych i cenionych kamieni szlachetnych, został odkryty stosunkowo niedawno. Pewien tanzański krawiec o nazwisku Manuel de Souza, podczas hobbystycznej wyprawy w poszukiwaniu złota, natknął się na niebiesko-fioletowe fragmenty niezidentyfikowanych kryształów. Chcąc zbadać tożsamość minerału, poprosił o pomoc znajomego gemmologa, który dostarczył próbki kryształu do innych naukowców w Tanzanii i poza nią. Po oględzinach kamienia przez różne instytucje i mineralogów udało się rozpoznać w nim niebieską odmianę zoisytu, a w 1967 minerał został oficjalnie uznany za kamień szlachetny.

TANZANIT pierścionek zaręczynowy o wielkiej popularności

Nowo odkryty kamień szybko zyskał popularność. Jednym z większych producentów biżuterii, który odkrył potencjał minerału był Tiffany&Co. Marka wprowadziła niebieski kamień do sprzedaży i nadała mu nazwę tanzanit od jedynego miejsca na świecie, w którym występuje, czyli Tanzanii. Popularność tanzanitu rozprzestrzeniła się także wśród hollywoodzkich gwiazd takich jak Elizabeth Taylor, a kamień szybko zyskał międzynarodową sławę, która nie maleje do dnia dzisiejszego.

Sprawdź nasze bestsellery wśród pierścionków zaręczynowych z tanzanitem

-26%
sixsilver jubiler pierscionek zareczynowy glamour zolte zloto tanzanit diamenty s 303 6
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Pierścionek Zaręczynowy Glamour Żółte Złoto Tanzanit Diamenty

Original price was: 4009.00 zł.Current price is: 2960.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2960.00 

-26%
pierscionek zareczynowy SixSilver 72 TA0 15 3
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Pierścionek zaręczynowy vintage białe złoto tanzanit diamenty

Original price was: 2709.00 zł.Current price is: 2000.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2000.00 

-26%
pierscionek zareczynowy SixSilver 68 TA0 40 1
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Pierścionek zaręczynowy mosaico żółte złoto tanzanit diamenty

Original price was: 1709.00 zł.Current price is: 1260.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1260.00 

-26%
pierscionek zareczynowy SixSilver 28 TA0 40 3
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Pierścionek zaręczynowy vintage białe złoto tanzanit diamenty

Original price was: 2409.00 zł.Current price is: 1780.00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1780.00 

Zobacz więcej

NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI TANZANITU

pierscionek zareczynowy tanzanit 2

Właściwości medyczne

Z medycznego punktu widzenia, tanzanit poprawia układ odpornościowy i łagodzi stres. Pomaga pozbyć się wszelkich toksyn z organizmu i pozytywnie wpływa podczas leczenia chorób serca, płuc, trzustki i gardła. Tanzanit to kamień, który przywraca wewnętrzną równowagę i pomaga oddzielić życie prywatne od zawodowego.

Właściwości ezoteryczne

Jak każdemu kamieniowi szlachetnemu, również tanzanitowy przypisuje się wyjątkowe właściwości. Minerał ten kojarzony jest z wydobywaniem kreatywności i samodoskonaleniem się. Tanzanit umieszczony w biżuterii jest więc świetnym dodatkiem dla osób pracujących twórczo oraz wykonujących wymagające kreatywności zadania. Niektóre wierzenia przypisują tanzanitowi pomoc w znalezieniu powołania. Ponadto kamień służy wydobywaniu z wnętrza i uwalnianiu skrywanych emocji.

pierscionek zareczynowy tanzanit 3

Obróbka tanzanitu

Tanzanit wydobywany jest w trzech kolorach: brązowym, niebieskim i fioletowym. Aby osiągnąć tak pożądany głęboki niebiesko-fioletowy kolor tanzanitu, należy go poddać obróbce termicznej. Brązowa wierzchnia warstwa usuwana jest poprzez wypalanie kamienia w piecu w temperaturze 370-390 stopni przez pół godziny. Wypalane są kamienie wyłącznie bez rys i niedoskonałości, z tego względu, że wysoka temperatura mogłaby jedynie powiększyć istniejące skazy.

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z TANZANITEM

pierscionek zareczynowy tanzanit 5

Tanzanit jest kamieniem umiarkowanie twardym; w skali Mohsa osiąga wynik 6,5. Fakt, że jego miejsce występowania jest bardzo ograniczone sprawia, że złoża tanzanitu prędzej czy później się wyczerpią. Z uwagi na to ceny tanzanitu stale rosną, a zakupiona już biżuteria z tym kamieniem w przyszłości z pewnością podwoi swoją wartość. 

Jeżeli planujesz zaręczyny i szukasz pierścionka zaręczynowego z robiącym wrażenie kamieniem, koniecznie postaw na tanzanit. W SIXSILVER oferujemy przeróżne wzory pierścionków zaręczynowych z tym wyjątkowym minerałem. Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych pierścionków z tanzanitem według opinii naszych klientów.  

ZOBACZ WSZYSTKIE PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE ↗

NAJPOPULARNIEJSZE PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z TANZANITEM

1. Pierścionek zaręczynowy w żółtym złocie z pojedynczym tanzanitem i diamentami

Pierścionek o klasycznej formie wykonany został z 14-karatowego żółtego złota (próba 585). W centralnej jego części osadzono tanzanit o masie 0,40 ct. Dodatkowo w szynie pierścionka zakuto diamenty w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,05ct. Ta klasyczna propozycja będzie idealna dla kobiet ceniących sobie elegancję z nutą kolorystycznego szaleństwa.

Przejdź do produktu
pierscionek zareczynowy tanzanit 6
pierscionek zareczynowy tanzanit 7

2. Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem i diamentami z białego złota

Ten elegancki pierścionek wykonany został z 14-karatowego białego złota (próba 585). Jego szynę o prostym i klasycznym kształcie wieńczy centralnie osadzony tanzanit o masie 0,40ct. Dodatkowo kamień otoczony został mniejszymi diamentami w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,08ct. Pierścionek ten jest dedykowany wszystkim kobietom, które preferują elegancką i ponadczasową biżuterię.

Przejdź do produktu

3. Pierścionek zaręczynowy w żółtym złocie z korona w kształcie kwiatu i białego złota

Pierścionek ten jest definicją stylu glamour. Jego szyna wykonana została z 14-karatowego żółtego złota (próba 585), natomiast korona wykonana z białego również 14-karatowego złota przybrała kształt kwiatu, który dodatkowo wzbogacony został centralnym tanzanitem o masie 0,40ct i diamentami w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,07ct. Pierścionek na dłoni prezentuje się niezwykle elegancko i dostojnie.

Przejdź do produktu
pierscionek zareczynowy tanzanit 8
pierscionek zareczynowy tanzanit 9

4. Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z pojedynczym tanzanitem

Prezentowany pierścionek to kolejna ciekawa propozycja. Pierścionek wykonany z 14-karatowego żółtego złota (próba 585), w którego centrum osadzono pojedynczy tanzanit o masie 0,40ct. Po bokach kamienia centralnego umieszczono po jednym małym diamencie w szlifie brylantowym o łącznej masie 0,03ct. Pozornie skromny pierścionek nabiera niepowtarzalnego charakteru po włożeniu go na palec.

Przejdź do produktu

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY TANZANIT

W SIXSILVER znajdziecie pierścionki zaręczynowe z tanzanitem o przeróżnych formach i stylach. Jeżeli szukasz oryginalnego pierścionka zaręczynowego z kamieniem o niepowtarzalnej barwie, koniecznie postaw na tanzanit. W naszej ofercie znajdziesz także pierścionki zaręczynowe z innymi kamieniami szlachetnymi jak szafir, rubin, szmaragd itd. W przypadku wahań i wątpliwości nasi niezastąpieni doradcy pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Odwiedź nas w salonach stacjonarnych lub sprawdź naszą stronę internetową.